מידע על ביטוח אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח חשוב שמטרתו לספק מענה במקרה של תאונה או מחלה, אשר מונעים מהאדם להמשיך ולעבוד לפרנסתו לתקופה של שלושה חודשים או יותר. מצב שכזה עלול ליצור משבר כלכלי אצל אדם שלא דאג לכסות את עצמו מבחינה ביטוחית.

העדר ההכנסה בנוסף לתשלומים קבועים שיש לשלם כגון משכנתא, עלולים ליצור משבר שילווה את האדם או המשפחה לאורך זמן. פוליסה שכזו מבטיחה הכנסה חודשית, בסך 75% ממשכורת הברוטו שהשתכר האדם עד כה, כתחליף למשכורת במצבים של איבוד 75% מהיכולת לעבוד.

גובה הפרמיה, התשלום החודשי, נקבע על פי שלושה גורמים:

  • גילו של המבוטח
  • עיסוקו והכנסתו של המבוטח
  • מצבו הבריאותי של המבוטח בעת החתימה על הפוליסה

למי נדרש ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה דרוש לכל אחד מאיתנו אשר רוצה להבטיח את עתידו, את רווחתו ורווחת בני משפחתו. לעולם אין לדעת מה יוליד יום ואלו מקרים לא נעימים יזמנו לנו החיים, על פי מחקרים נראה שאחד מכל שלושה אנשים יהיו במצב של אובדן כושר עבודה לתקופה של שלושה חודשים או יותר בין הגילאים עשרים ואחת לשישים וחמש. על כן כדי להשיג שקט נפשי רצוי ואף מומלץ לכל אדם לדאוג לכיסוי של ביטוח במקרה של איבוד היכולת לפרנס עקב תאונה או מחלה.

המלצות למעוניינים ברכישת ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה נכלל בדרך כלל בפוליסת ביטוח מנהלים, ביטוח חיים או בפוליסות ביטוח פנסיוני, למרות שיש אפשרות גם לרכוש אותו באופן עצמאי כפוליסת פרט.

מומלץ לבקש הצעת מחיר ממספר סוכני ביטוח על מנת לערוך השוואת מחירים ובנוסף לשים לב לפרטים הקטנים, המשתנים בין חברה אחת לשנייה ובסופו של דבר לבחור בפוליסה המתאימה ביותר עבורכם. לבסוף לא פחות חשוב ליצור קשר עם סוכן שידע לתת מענה בעת הצורך.

הרחבות שמומלץ להוסיף לפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה:

הרחבה לנכות חלקית - בפוליסה סטנדרטית נקבע אובדן כושר עבודה כאשר אדם מאבד 75% מיכולת העבודה שלו, כלומר עבר ממשרה מלאה לרבע משרה. על פי הרחבה זו ניתן להכיר באדם כלוקה באובדן כושר עבודה לאחר איבוד של 25% בלבד מיכולתו לעבוד.

פרנצ'יזה - סכום חד פעמי שמקבל המבוטח בתום תקופת ההמתנה, העומדת על שלושה חודשים, עבור שבועיים וחצי קודמים של אבדן כושר עבודה, כך שמבחינה כספית הפסיד העובד רק שבועיים עבודה בלבד.

לסיכום ניתן לומר שרכישת ביטוח אובדן כושר עבודה הכרחית לכל אדם, שכיר או עצמאי, כי בזמן אמת ובעת הצורך אף אחד לא ישלם לנו על ימי משכב והפסד עבודה של למעלה מ-90 יום. זהו המענה היחיד שיכול להינתן לאלה אשר ישכילו ויפנו אל החברות על מנת שיבטחו אותם בעת היותם בריאים, על מנת לדאוג לרווחת המבוטח בעת חולי. כאמור, מומלץ לבצע השוואת מחירי ביטוח על מנת להתאים את הפוליסה המתאימה ביותר עבור המבוטח לפי צרכיו, שתסייע לו בעת מקרה.

רוצה לדעת עוד על ביטוח אובדן כושר עבודה?
ניתן לפנות אלינו בכל שאלה נוספת, לחצו כאן: השוואת מחירי ביטוח
שאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- חברות ביטוח בישראל

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:ביטוח דירה | ביטוח רכב | ביטוח בריאות | ביטוח אחריות מקצועית | ביטוח לאומי | ביטוח משכנתא | חוק ביטוח בריאות | מפת האתר