מהו ביטוח מקיף ולמה אנחנו צריכים את זה?

ביטוח מקיף לרכב מכסה אובדן או נזק שנגרמו לרכב במקרה של גניבה, נזק מניסיון גניבה, שריפה, התפוצצות, התלקחות, שיטפון, מכת ברק, התנגשות מקרית בכל עצם שהוא, סערה, שלג וברד,התהפכות, התפרצות הר געש, מעשה זדון, ותאונה כל שהיא.

הביטוח נקרא מקיף כי הוא מקיף קשת רחבה של סיכונים שהמבוטח מבוטח מפניהם. לדוגמה: במקרה של גניבת הרכב יקבל המבוטח את ערך הרכב לפני הגניבה ונוסף לכך גם רכב חילופי.

במקרה של תאונה יקבל המבוטח את עלות התיקון במוסך, עם השתתפות עצמית, זאת אומרת  סכום קבוע בפוליסה שהמבוטח צריך לשלם כסכום ראשוני אם קורה נזק. ייתכן והתשלום על נזק מסוים יהיה חלקי ובמזומן.

ביטוח מקיף הינו רשות, אין חובה בחוק במדינת ישראל לעשות ביטוח מקיף, אך מומחים של חברות הביטוח השונות ממליצים לעשותו. לביטוח מקיף יש פוליסה שנקבעה בחוק ולחברות הביטוח אין אפשרות להפחית ממנה אלא רק להוסיף לה.

החברה יכולה להחליט אלו כיסויים להוסיף לפוליסה אם בתשלום או בחינם. בדרך כלל חברות הביטוח מעניקות הטבות בפוליסה לנהגים ותיקים שלא עברו תאונות אלו או אחרות ובכלל שלא הפעילו את הפוליסה, קרי לא לקחו מחברת הביטוח כסף.

ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג', כיסוי על נזקים לרכב אחר או רכוש של אדם אחר.

בנוסף לכך ישנם נזקים שהחברה אינה כוללת בתוך הביטוח מקיף, לכן יש לבדוק את הפוליסה טוב לפני הרכישה.

לאיזה רכב אפשר לעשות ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף אי אפשר לעשות לרכבים ישנים. רק רכבים משנת 200 ומעלה, ניתן לעשות ביטוח מקיף. חלק מחברות הביטוח מבטחות גם אופנועים אך לא כולן. כמו כן אפשר לעשות ביטוח מקיף אצל חברה אחרת מזאת שנעשה אצלה הביטוח חובה.

מהו המחיר לביטוח מקיף?

המחיר משתנה בהתאם לערך הרכב, מספר הנהגים הנוספים ברכב והנתונים שלהם, גיל הנהג העיקרי ברכב, וותק רישיון הנהיגה של הנהג ואם הוא היה מעורב בתאונות בעבר או עשה עבירות תנועה רבות, פרטים אלה ישפיעו רבות על המחיר של הביטוח המקיף.

לדוגמה, ביטוח מקיף של חברה אחת מהגדולות במשק,  לרכב משנת 1998 מסוג פיג'ו, לנהג שלא היה מעורב בתאונות ולא עשה אף עבירת תנועה בארבע השנים האחרונות, יעלה הביטוח המקיף 2,895 שקלים, די יקר.

אצל סוכן ביטוח מאזור הצפון, עם אותם הנתונים, המחיר יהיה 2,000 שקלים. המחיר הנמוך ביותר שנמצא כיום בשוק הינו 1,749 שקלים, מסוכנות ביטוח בתל אביב.

אם כך המחיר משתנה מחברה לחברה והפערים הינם די גדולים, לכן רצוי לעשות סקר שווקים לפני שעושים ביטוח מקיף ולא לשכוח לשאול מה בדיוק כוללת הפוליסה.

ישנם אתרים של חברות ביטוח שונות המציעות הנחה על עשיית הביטוח דרך האינטרנט. ביטוח מקיף לרכב הינו רשות אך על רכב שהושקע בקנייתו סכום כסף לא מבוטל, מומלץ ואף כדאי לעשות ביטוח מקיף.

שאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח סיעודי
- ביטוח חיים
- ביטוח עסק
- ביטוח משכנתא
- אחריות מקצועית
- AIG
- חוק ביטוח בריאות

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:ביטוח דירה | ביטוח רכב | מחירי ביטוח רכב | ביטוח לאומי | קצבאות ביטוח לאומי | ביטוח מנהלים | חברות ביטוח | מפת האתר
ביטוח מקיף - כדאי או לא כדאי?