ביטוח משכנתא - המדריך המלא לרכישה נבונה

מה זה בעצם ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא מורכב משני מרכיבים: ביטוח חיים וביטוח נכס או מבנה. על מנת להבין את המשמעות של פוליסת משכנתא יש להבין המרכיבים אותה.

מטרתו של ביטוח חיים הוא להגן על בן הזוג שנותר בחיים במקרה של מות בן הזוג השני. מוות של אחד מבני הזוג עשוי להביא לירידה משמעותית בהכנסות ולהותיר את בן הזוג הנותר בלי יכולת לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים.

פוליסה זו תסייע במקרה כזה והבנק יכסה את יתרת המשכנתא. ביטוח חיים יכול לאפשר כיסוי גם במקרה של יורשים אחרים מבן הזוג. חלק מהפוליסות מאפשרות כסוי גם במקרים של אובדן הכנסה או אובדן כושר עבודה ולא רק במקרה של מוות.

ביטוח נכס או מבנה נועד להגן על המבוטח במקרים של נזק לנכס או למבנה. הפוליסה מבטיחה פיצוי במקרים של שריפה, נזקי צנרת, נזקי מזג אויר, רעידת אדמה וכן נזק לצד שלישי. בנוסף, פוליסת משכנתא כולל גם כיסוי לנזקי אינסטלציה, דוודים, מתקני חשמל, מתקני ביוב, מתקני הסקה וחימום וכל חלק הנחשב קבוע בנכס.

חברות ביטוח שונות מציאות כיסויים נוספים, כגון ביטוח תכולה, נזקי גניבה או מפני פעולות טרור. ערך הנכס נקבע על-פי הערכת שמאי, אך ככלל, ככול שהתשלום לביטוח גבוה יותר, יגדל גם הפיצוי.

כמה תעלה פוליסת משכנתא?

עלות הביטוח יכולה לנוע בין 4 ל-12 אחוזים מסכום המשכנתא הכולל. ככול שגיל המבוטח גבוה יותר, תגדל עלות הפוליסה. הסיבה לכך היא שסעיף ביטוח חיים עולה עם הגיל. כמו כן, בגיל מבוגר פעמים רבות הפריסה לתשלומים מצטמצמת.

פרט חשוב שיש לדעת הוא כי מגזרים שונים זכאים להלוואות מן המדינה. חלק מן הבנקים אינם מחייבים בביטוח חיים על הסכום שהתקבל מהלוואת או מענקים. מגזרים הזכאים להלוואות הם למשל משפחות מרובות ילדים, עולים חדשים, זוגות צעירים, משפחות חד-הוריות ומשפחות שכולות.

פרמיה משתנה או פרמיה קבועה?

ניתן לראות בפוליסת משכנתא שני סוגים של פרמיות. פרמיה קבועה הינה פרמיה יציבה שאינה משתנה פרט להיותה צמודה למדד המחירים לצרכן. לעומתה, בפרמיה משתנה הפרמיה המוצעת בדרך-כלל נמוכה יותר מאשר בפרמיה קבועה. אך חשוב לזכור שפרמיה זו משתנה מדי חודש והיא עשויה לרדת אך גם לעלות.

היכן כדאי לרכוש פוליסת משכנתא?

החל משנות ה-90 פתוח שוק הביטוחים לתחרות ולנו ניתנת האפשרות לבחור בין רכישת פוליסה דרך הבנקים לבין רכישת פוליסה דרך חברות פרטיות. פעמים רבות, חברות ביטוח מציעות כיסויים למקרים רבים יותר במחירים מפתים.

בכל עת, ניתן להעביר את הפוליסה מן הבנק לחברה פרטית או להפך. חשוב לציין שהעברת הפוליסה אינה כרוכה בתשלום נוסף או בקנס, אך אם העברתם את הפוליסה, הקפידו לוודא שתקבלו את החודש ראשון בחינם כדי להימנע מתשלום כפול עד שהבנק יבטל את הפוליסה אצלו.

כאמור, ביטוח משכנתא הינו חשוב ויכול להגן הנכס שלה במקרים לא צפויים של נזק לנכס, מוות בלתי צפוי של אחד מבני הזוג או אובדן כושר עבודה. כדאי לערוך סקר שוק לפני שמחליטים איפה לבטח את המשכנתא ומה היא חברת הביטוח או הבנק המשתלם ביותר עבור צרכיך.

לקבלת הצעה משתלמת לפוליסת ביטוח משכנתא לחץ כאן: השוואת מחירי ביטוחשאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- פורטל ביטוח
- ביטוח דירה
- ביטוח רכב
- ביטוח מקצועי
- ביטוח רפואי
- ביטוחי מנהלים
- ביטוחי חיים

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:מפת האתר
BeSure.co.il - פורטל ביטוח בישראל המציע מידע ואפשרות רכישת ביטוח באינטרנט - פוליסות ביטוח משכנתא המשתלמות ביותר, בפורטל הביטוח של ישראל!