מהו ביטוח עסק?

ביטוח עסק

בעולם של ימינו שבו יש לא מעט סיכונים, נהפך הביטוח לחלק בלתי נפרד מחיינו. אין כמעט אדם שלא מחזיק לפחות בפוליסת ביטוח אחת וישנן פעולות כמו קניית רכב או לקיחת משכנתא בהן אנו מחויבים על פי חוק לבטח את עצמנו.

רמת הסיכון שאדם לוקח על עצמו גדלה לאין ערוך כאשר הוא מקים עסק. מעבר לכל הסכנות הרגילות שמאיימות כמו נזקי מזג אויר או תאונות עבודה כאשר אנו מנהלים עסק אנו חשופים לתביעות ממגוון כיוונים – לקוחות לא מרוצים, עובדים ממורמרים וכו'.

בשל עובדות אלו בעלי עסקים חייבים לדאוג לא רק לבטח את עצמם על ידי ביטוח חיים, ביטוח רכב וכל סוג אחר של פוליסת ביטוח שאנשים רגילים רוכשים לעצמם, אלה להוסיף ולרכוש פוליסות ביטוח לעסקים שלהם.

במאמר זה נסקור כמה סוגים של ביטוח עסק ואת המאפיינים העיקריים של כל אחד מהם.

ביטוח חבות המוצר

ביטוח עסק הנוגעת לחבות המוצר באה בעצם לכסות את העסק שלך במקרה של תביעה מצד לקוח ממורמר.

כיום אין צורך להוכיח שהנזק שנגרם לאדם כלשהו משימוש במוצר או שירות הוא עקב רשלנותו של היצרן, גם אם המוצר ששווק נפגע בזמן ההובלה, המשלוח או בחנות, ברגע שנגרם נזק ללקוח, הנושא באחריות הוא היצרן והוא יהיה חייב בתשלום פיצויים.

ביטוח חבות המוצר יכסה אתכם הן מבחינת תשלום הפיצויים ללקוח והן מבחינת כיסוי העלויות המשפטיות באם היו כאלו.

אולם חשוב לזכור – ביטוח עסק בפוליסה של ביטוח חבות המוצר מכסה רק את המקרים בהם לקוח תובע פיצויים, אם התגלו פגמים במוצרים טרם מכירתם לא יהיה ניתן לקבל פיצוי על נזקים אלו מחברת הביטוח.

ביטוח חבות מעבידים

ביטוח עסקי זה בא לכסות בעל עסק במקרה של תביעות נזיקין מצד עובדיו. ביטוח חבות מעבידים מכסה רק מקרים בהם נגרם לעובד נזק פיזי כלשהו בעקבות רשלנות המעביד, תאונת עבודה או מחלה שנגרמה עקב העבודה.

חשוב לזכור לא להסתמך על הביטוח הלאומי אלה לדאוג שתהיה לכם פוליסה אישית המכסה אתכם במקרה המצער שבו אחד מעובדיכם נפגע.

ביטוח אובדן רווחים

ביטוח עסק מן הסוג הזה הנקרא גם ביטוח אובדן הכנסות. פוליסה זו מספקת כיסוי במקרים של נזק פיסי ממשי למבנה שבו העסק פועל או לרכוש שהכרחי לקיומו של העסק כמו חומרי גלם או מוצרים שנועדו למכירה.

פוליסת ביטוח זו מבטיחה פיצוי בין אם מדובר על הפסקה זמנית בפעילותו של העסק ובין אם מדובר בנזק שגורם לסגירתו הכללית של העסק.

חברת הביטוח מבטיחה פיצויים רק לאחר שמספקים לה עדות ממשית לנזק הפיסי שנגרם אך ומצידה היא מחויבת לשלם את הפיצויים למבוטח עד חזרה לפעילות מלאה.

ישנם סוגים מיוחדים יותר של ביטוח עסק כמו ביטוח צימרים, ביטוח עובדים זרים, ביטוח ימי וביטוח אחריות מקצועית אך הם מיועדים לבעלי עסקים ספציפיים יותר.

שלושת סוגי הביטוח שבהם דנו במאמר זה הם ללא ספק חיוניים לכל בעל עסק באשר הוא.


שאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח דירה
- כיצד נקבעים מחירי ביטוח רכב
- ביטוח בריאות
- סוכנויות ביטוח
- אחריות מקצועית
- ביטוח מנהלים
- ביטוח רכב

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:חוקר הבריאות בישראל | משכנתא | אובדן כושר עבודה | ביטוח לאומי | חברת ביטוח AIG | מפת האתר
חובה לבטח כל עסק, מהקטן לגדול ביותר - שכן כך תוכלו למזער את רמת הסיכונים!