ביטוח צד ג - מה היתרונות ובשביל מי זה מיועד?

בניגוד לאותו ביטוח חובה המחויב על פי חוק ואין לנהוג על הרכב בלעדיו, ביטוח צד ג' הינו ביטוח רשות וההחלטה האם לעשותו או לא - נתונה בידי בעלי הרכב. ביטוח צד ג' הוא ביטוח חלקי וברוב המקרים הוא מיועד לרכבים אשר הערך שלהם נמוך. בנוסף לכך, במרבית הפעמים ביטוח צד ג' נכלל בתוך הביטוח המקיף.

המחויב על פי חוק ואין לנהוג על הרכב בלעדיו, ביטוח צד ג' הינו ביטוח רשות וההחלטה האם לעשותו או לא - נתונה בידי בעלי הרכב. ביטוח צד ג' הוא ביטוח חלקי וברוב המקרים הוא מיועד לרכבים אשר הערך שלהם נמוך. בנוסף לכך, במרבית הפעמים ביטוח צד ג' נכלל בתוך הביטוח המקיף.

במידה ואדם אינו רוצה את הביטוח המקיף, עשיית ביטוח צד ג' בלבד – תעלה לו פחות. המחיר לביטוח זה יקבע לפי מספר קריטריונים:

  • סוג הרכב
  • כמות הנהגים
  • גיל הנהג הנוהג ברכב בדרך כלל
  • גיל הנהג הצעיר
  • היעדר תביעות בעבר בגין נזקים

מה המכסה של ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מכסה למעשה נזקי רכוש, הנגרמים לצד שלישי על ידי הרכב המבוטח. לעומת זאת, הביטוח אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכבו של המבוטח או מקרים של גניבת רכב. כפועל יוצא מכך, במידה ונגרם נזק לרכושו של אדם אחר כתוצאה משימוש ברכב ואתם בעליה של פוליסת צד ג' – הרי שהחברה תשלם עבור אותם נזקים.

בעת רכישת ביטוח צד ג' ניתן להוסיף חבילת כיסויים מקיפה יותר, כגון גרירה, שירותי רכב ונזק לשמשות הרכב.

מהו המחיר במשק לביטוח צד ג'?

מכיוון שחברות הביטוח השונות מציעות מחירים שונים, לעיתים בפערים גדולים, מומלץ לערוך בדיקה והשוואה של מחירים, לפני רכישת הפוליסה.

להלן תוצאות הבדיקה של מספר חברות ביטוח במשק והמחירים שהן מציעות עבור ביטוח צד ג':

חברת ביטוח גדולה במשק מציעה מחיר של 1059 ₪ לרכב פג'ו שנת 98', במידה והרכב והנהג לא חוו תאונות בארבע שנים האחרונות. החברה מציעה לעשות ביטוח דרך אתר האינטרנט שלה במחיר מוזל של 993 שקל (הנחה של 120 שקל על המחיר הרגיל).

בחברה אחרת מצאנו ביטוח במחיר של 830 ש"ח, כולל ביטוח שמשות ורכב חילופי.
עבור ביטוח צד ג' לרכב משנת 1998 מסוג פיג'ו, המחיר יורד ועומד על 577 שקל בלבד. את המחיר הזה ניתן למצוא אצל מספר סוכנים שונים בארץ.

בנוסף על כל אלו, ביטוח צד ג' מאפשר לרכוש ביטול השתתפות עצמית ועל ידי כך להימנע מתשלום זה בעת הפעלת הביטוח. ניתן להפעיל את הביטוח רק לאחר שהנזק עבר את גבול ההשתתפות העצמית לפני הביטול.

ישנן חברות מסוימות הנותנות הנחה של כמה מאות שקלים בביטוח צד ג' במידה וביטוח החובה נרכש אצלן גם. את הפוליסה של ביטוח צד ג' ניתן להוזיל גם בתמורה לצמצום גבולות הביטוח, או הגדרת תחומם של המקרים שיכוסו על ידי הביטוח הנרכש. קיימת אפשרות נוספת להוזלת המחיר במידה ולאדם יש עבר נקי, אשר אינו כולל תביעות כלפי החברות.

המסקנה מכל האמור לעיל פשוטה וברורה - ביטוח צד ג' מומלץ לעשות במקרים של מכוניות ישנות בעלי עלות נמוכה. לפי כל הנתונים, ביטוח צד ג' משתנה מחברה לחברה ומסוכן לסוכן. מכיוון שכך, על מנת לצאת חכמים ולחסוך כסף, יש להתקשר למספר גדול של חברות, ולאחר סקר שוק למצוא את המחיר הכדאי והמשתלם ביותר.שאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- אבחון גריאטרי
- ביטוח עסק
- אובדן כושר עבודה
- סוכני ביטוח
- ביטוח משכנתא
- ביטוח חיים
- AIG

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:השוואות מחירים | ביטוח מנהלים | קצבאות ביטוח לאומי | ביטוח לאומי | ביטוח בריאות | ביטוח חובה | ביטוח מקיף | מפת האתר
ביטוח צד ג' כבר עשית?