ביטוח רכב - כיצד למצוא ביטוח שיתאים לך?

ביטוח רכב כהגנה על רכבך ורכושך - מדריך למבוטח

הרכב משמש ככלי התחבורה שלנו, מדי יום אנו נוסעים ברכב לעבודה, לסידורים או לבילויים. ביטוח רכב נועד להגן עלינו ועל רכבינו מפני נזקים במקרה של תאונת דרכים, גניבה או שריפה של הרכב. כיום ניתן למצוא שלושה סוגים של פוליסות: חובה, צד ג' וביטוח רכב מקיף.

ביטוח חובה

ביטוח חובה מחויב לרכישה על פי חוק על ידי כל נהג שברשותו כלי רכב והוא מפוקח על ידי המדינה כאשר מטרתו היא להגן על הנהג, הנוסעים והולכי רגל במקרה של תאונה. הפוליסה מכסה על נזקי גוף ומחיריה אחידים פחות או יותר ונקבעים בהתאם לפרמטרים שונים כגון גיל המבוטח, וותק רישיון הנהיגה, מספר המבוטחים, נהג חדש, היסטוריית תאונות וכדומה.

המחירים מפוקחים על ידי המדינה ולרוב חברות ביטוח יציגו מחיר אחיד, עם זאת לפני שבוחרים באיזו חברה להיות מבוטח מומלץ להשוות ביניהן, לעיתים ישנם הבדלים במחירים ואף פריסת התשלומים משתנה מחברה לחברה.

ביטוח רכב מקיף

ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש של הרכב כתוצאה מתאונה, נזקי מזג אוויר, פריצה לרכב וגניבת הרכב, הוא בגדר רשות ומשלים לפוליסת החובה. פוליסה זו מספקת פיצוי במקרה של נזק לאוטו, גניבת רדיו דיסק וכדומה. אולם איננה מכסה גניבות של רכוש מתוך האוטו כגון טלפון או ארנק.

רוב החברות כוללות סכום השתתפות עצמית המשתנה מחברה לחברה. ביטוח זה נחשב אמנם לרשות, אולם קיימת חשיבות גדולה לעשות אותו במיוחד כאשר מדובר ברכבים משנת ייצור חדשה, אשר חשופים יותר לגניבות ופריצות.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' מכסה נזקים של הרכב הנוסף המעורב בתאונה בה נטל המבוטח חלק. ביטוח רכב זה מבטיח כי במקרים של תאונות דרכים החברה בה אתה מבוטח תפצה את נהג ברכב שהיה מעורב בתאונה. חלק מהפוליסות כוללות השתתפות עצמית וחלקן לא. מומלץ לבדוק מהו גובה סכום הנזק במקרה שאין השתתפות עצמית.

פוליסה זו כוללת לעיתים שירותים נוספים כמו שירותי גרירה. הפרמטרים לקביעת גובה הפוליסה כוללים את גיל הנהג, היסטורית תאונות, וותק הנהג וכמות הנהגים הנוהגים ברכב. ביטוח זה מומלץ, שכן הוא פוטר אותנו מהוצאות גבוהות בעת תאונה ונזק לצד שלישי. רכבים ותיקים ובעלי אופנוע הם קהל היעד האידיאלי לסוג זה.

יתרונות ברכישת פוליסה לרכב

ביטוח רכב מקיף וצד ג מבטיחים לנו, הנהגים, כיסוי הוצאות במקרה של תאונה או נזק שנגרם לאוטו. עלות תיקון הרכב לעיתים יכול להגיע לאלפי שקלים, גם כאשר מדובר בתאונה יחסית קלה עקב עלויות גבוהות של חלקי החילוף, במיוחד כאשר מדובר במכוניות חדשות.

מדי יום נגנבים רכבים בארץ וכמעט כל אדם חווה זאת. ביטוח רכב מקיף מבטיח החזר כספי של עלות הרכב הנגנב בהתאם לערך הרכב בעוד שרכב שאינו מבוטח ונגנב למעשה איננו זכאי להחזר או פיצוי. הוא מכסה אף במקרים של תביעות משפטיות והוצאות משפטיות.

כאמור, היתרונות ברכישת ביטוח רכב הם ברורים, הם חוסכים מעימנו הוצאות מיותרות, מפצים אותנו במקרים של נזק ובמקרים של עוגמות נפש. לכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח לפני רכישת פוליסה אצל חברה מסוימת.


לחץ כאן למציאת ההצעה המתאימה ביותר עבורך: השוואת מחירי ביטוח


ביטוח צד ג - מידע והשוואת מחירים

מטרתו של ביטוח צד ג' הינו לכסות נזקי רכוש אשר נגרמים לגורם צד שלישי על ידי הרכב המבוטח, הביטוח אינו מחייב על פי חוק בניגוד לביטוח חובה והוא אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכבו של המבוטח או במקרים של גניבת רכב. לחץ כאן לקריאת המשך המאמר  

ביטוח חובה לרכב - כמה זה עולה לנו?

מטרתו של ביטוח החובה הינה להגן על הנהג או על הנפגעים בתאונת דרכים במקרה של נזקי גוף ואשר מחייב רכישה על ידי כל אדם אשר נוהג ברכב.

ביטוח מקיף - כל מה שרצית לדעת

ביטוח מקיף הינו ביטוח רשות ואינו חובה במדינה ישראל. הביטוח מכסה אובדן או נזק שנגרם כתוצאה משריפה, ניסיון גניבה או כל תאונה אחרת.להמשך קריאה לחץ כאן

השוואת מחירי ביטוח רכב

בארץ קיימים שלושה סוגי פוליסות ביטוח רכב - חובה, מקיף ופוליסת צד ג'. בכדי לבצע סקר שוק ולעשות השוואת מחירים בין חברות הביטוח, כל שעליכם לעשות הוא לאתר אינטרנט בנושא, למלא פרטים על הפוליסה הדרושה לכם, פרטי התקשרות שלכם ופנייתכם תועבר אל מספר סוכנויות וחברות ביטוח. לחצו כאן לקריאת המשך המאמר...

מחירי ביטוח רכב בישראל - רפורמה בשוק הביטוח

כיצד נקבע מחירה של פוליסת ביטוח רכב? מהם הגורמים המשפיעים על גובה הפרמייה השנתית אותה משלם בעל הרכב?


שאלות? רוצה ביטוח?חייג/י: 072-336-0518

מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח
- ביטוחי דירות
- ביטוח בריאות
- ביטוח אחריות מקצועית
- ביטוח לאומי
- ביטוחי חיים
- ביטוחי משכנתאות

פנו אלינו בנושא ביטוח מכל סוג!
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:AIG - ביטוח רכב | השוואת מחירי ביטוח רכב | מפת האתר
BeSure.co.il - פורטל ביטוח בישראל המציע מידע ואפשרות רכישת ביטוח באינטרנט - פוליסות ביטוחי רכב המשתלמות ביותר, בפורטל הביטוח של ישראל!