סגירה
חזרה
סגירה
פורום הביטוח הגדול בישראל
050-808-6500
פורום הביטוח הגדול בישראל
נושא
תאריך ושעה
קרן השתלמות נזילה

(מזל)
21/04/2020 12:11
מחבר: מזל
תאריך: 21.04.2020 12:11
יש לבעלי קרן השתלמות שהפכה להיות נזילה לפני שבועיים, היא נמצאת במסלול כללי.

עקב המצב גיליתי שהפסדנו נכון להיום מתחילת השנה כ 2500 שקל כבר ( היא ירדה מ 38k ל 35k.

הבנתי שרצוי לא לנגוע בכספים על מנת שלאחר המשבר השוק יתקן את עצמו .

הבעיה היא שהכסף הזה מיועד לסגור את המשכנתא שלי ב 15.6.21 (חצי המשכנתא שלי הוא עם ריבית קבועה לא צמודה והשני עם ריבית משתנה כל 5 שנים לא צמודה , התחנה תהיה בעוד שנה וחודש ואני רוצה לסגור את המסלול המשתנה ).

לכן אני מפחדת שאם אשאיר את הכסף במצב נזיל, הוא לא יספיק לעלות חזרה עד אז...
מה אתם חושבים ?
כדאי לעשות ביטוח כשנוסעים לניתוח פלסטי?

(א.ע)
19/04/2020 17:33
מחבר: א.ע
תאריך: 19.04.2020 17:33
כדאי לעשות ביטוח כשטסים לטורקיה לצורך ניתוח אף?
אם כן, איזה? כמה זמן לפני הניתוח צריך לעשות ביטוח? אפשר בסמוך או צריך כמה חודשים מראש?
אי אפשר לדעת מה יקרה... יכול לקרות סיבוך חס וחלילה בזמן הניתוח, והמנותח יגיע לטיפול נמרץ.
יכול גם להיווצר מצב שלמנותח והמלווה שלו יש כרטיס הלוך-חזור, אבל הוא התבקש להישאר בטוקריה יותר זמן בשביל מעקב רפואי.
(אם זה משנה, אז מדובר בניתוח תיקון - ניתוח שני, לא ניתוח ראשון)
איך יודעים כמה כסף הפסדתי?

(אורי)
14/04/2020 12:41
מחבר: אורי
תאריך: 14.04.2020 12:41
שלום,

אני משקיע במספר קופות בחברת ביטוח וכן בקרן של אלטושלר שחם.
האם יש אתר שמציג כל יום את התשואות / הפסדים של כל הקופות בכל המסלולים?
הדבר היחידי שאני מקבל זה דוחות רבעוניים ושנתיים.
אשמח לקבל אתר שיש בו פירוט שאוכל לעשות שינויים או לעקוב בצורה יותר טובה עם דיווחים יומיים או שבועיים, תודה.
פיצויים נוספים שמגיעים

(צביה)
13/04/2020 13:08
מחבר: צביה
תאריך: 13.04.2020 13:08
הבן שלי נפגע פגיעה קלה מרכב כשחצה כביש ופונה באמבולנס לבית חולים, יצא מזה עם נקע ברגל. פניתי לחברת ביטוח של הנהג כדי לכסות את ההוצאות של הפינוי והבנתי שגם מגיע לו פיצוי על עוגמת הנפש.

החברת ביטוח שלחה לי לצרף מסמכים ובינהם מכתב דרישה לפיצוי. מבינה שאני אמורה לנקוב בסכום מסויים במכתב הזה. מעבר לכיסוי העלויות כמה סביר לדרוש פיצוי על הנקע?

(אני לא מגישה את התביעה דרך עורך דין כי הוא צריך חתימה של שני ההורים ואבא שלו לא מוכן לחתום)
פדיון כספים פנסיוניים

(מיקי)
12/04/2020 16:32
מחבר: מיקי
תאריך: 12.04.2020 16:32
שלום,

השאלה שלי היא בנושא פדיון כספים פנסיוניים במסגרת "תנאי מסכנות - מיעוט הכנסה".

חקרתי באינטרנט ולהבנתי אני עומד בתנאים של מיעוט הכנסה.
הבנתי שיש מגבלה של הגשת בקשה פעם אחת בשנה בלבד.

השאלה שלי לפורום הנכבד כאן:

האם אני יכול להגיש שתי בקשות נפרדות לחברות נפרדות באותה השנה?
אלה הפרטים המלאים:

1) בביטוח מנהלים שלי בחברה X אני עומד בתנאי מסכנות לגבי כספי הפיצויים (אני לא עומד בתנאים מבחינת תגמולים).

2) בקרן הפנסיה שלי בחברה Y אני עומד בתנאי מסכנות גם מבחינת פיצויים וגם מבחינת תגמולים.

וזאת ההתלבטות שלי -
האם אני יכול להגיש שתי בקשות נפרדות לשתי חברות נפרדות (בקשה אחת לחברה X עבור משיכת כספי פיצויים ובקשה שניה לחברה Y עבור כספי תגמולים ופיצויים) באותה השנה? או שאפשר להגיש רק לחברה אחת באותה השנה?
תודה לעונים
פציעה בתאונת עבודה

(ארתיום)
05/04/2020 12:38
מחבר: ארתיום
תאריך: 05.04.2020 12:38
אבא שלי נפצע וקרע את השריר במהלך תאונת עבודה בתור רתך ופנינו לעורך דין כדי לקבל פיצויים על תאונת עבודה. ביטוח לאומי נתנו 10% נכות וחברת הביטוח של המעסיק טוענים שקיימת אשמה של 40% של אבא שלי בפציעתו, ומצד שני אבא שלי קיבל תעודת הצטיינות של בטיחות מאותו מקום עבודה. עורך הדין שלו הסכים עם זה שיש לו צד באשמה (לא היה לו כוח/שכל להתנגד לזה..).

עברו מאז 4 שנים שבהן היה כאב ראש ענק, ימי חופש, וועדות פרטיות, אורטופדים ופיזיוטרפיסטים וכו..

מחר אנחנו אמורים לקבל צ'ק על סך 62 אלף שח על הכל.

אנחנו חושבים שהסכום הזה הוא מאוד מאוד קטן (עורך הדין הבטיח 500 אלף תוך שנה כשרק העסקנו אותו) ואנחנו רוצים לדעת האם אפשר לעשות עם זה משהו או שכבר מאוחר מדי?

האם אפשר להעלות את הנושא הזה עוד פעם כנגד חברת הביטוח גם אחרי שניקח את הצ'ק?
מי שיצא לפנסיה בקורב אכל אותה?!

(דנה)
31/03/2020 17:32
מחבר: דנה
תאריך: 31.03.2020 17:32
הי
האם סכנת ההפסדים עקב הקורונה בשוק ההון זהה עבור בעלי קרן פנסיה ובעלי ביטוח מנהלים?

בשני המוצרים הללו ניתן "לחתוך" קצבאות צפויות בהתאם להפסדי חברות הביטוח?

תוהה לגבי המבוגרים יותר הקרובים מאוד לגיל פנסיה, אלו שאין להם זמן להמתין שהכל יחזור בעוד עשור...
חברת מנורה

(חלי)
31/03/2020 17:23
מחבר: חלי
תאריך: 31.03.2020 17:23
יש דרך אינטרנטית לפנות למפקח על הביטוח בתקופה זו?

אני נתקלת במצב די מוזר עם חברת מנורה. הם ביטלו לחלוטין את המענה האנושי שלהם- כנראה בשל המצב. למעשה, המצב לא אמור לגרום להם לבטל מענה אנושי כי בימים הראשונים של הקורונה היה מענה טלפוני- הנציגים פשוט עבדו מהבית. כעת אין דרך להשיג נציג ובמקביל הם לא עונים לפניות ששולחים להם באינטרנט. מבטיחים כל פעם תשובה תוך 24 שעות, אך התשובה לא מגיעה וכבר נהיה סיוט איתם.

יש מה לעשות? או שפשוט להשלים עם זה שאין מה לעשות?
יש משמעות לרצף הביטוחי?

(הדס)
30/03/2020 21:04
מחבר: הדס
תאריך: 30.03.2020 21:04
האם יש משמעות לרצף ביטוחי של "ביטוח אחריות מקצועית"? מסתיים לי הביטוח בסוף חודש מרץ ובגלל הקורונה לא אוכל לעסוק בתחום בתקופה הקרובה (אולי יותר מזה). האם יש טעם להמשיך בביטוח רק כדי לשמור על רצף? תודה!
כיסוי למחלות קשות

(ירון)
30/03/2020 14:02
מחבר: ירון
תאריך: 30.03.2020 14:02
מקווה שהשאלה במקום.

בביטוח הבריאות הפרטי שלי בחרתי סכום של 70K - כיסוי למחלות קשות.

מנהל התיק התחלף, החדש טוען שזהו סכום נמוך מידי.

מהם השיקולים לבחירות הסכום "הנכון"?

תודה !
2 שאלות למומחה בביטוחים

(מ.א)
30/03/2020 13:54
מחבר: מ.א
תאריך: 30.03.2020 13:54
יש לי שתי שאלות של אמצאתי להן תשובה ברורה בשום מקום ואשמח לשמוע מאחד היועצים שלכם:

האם ניתן לנייד קופת גמל חסכון לקופת גמל במסלול השקעה?

במידה וזה לא אפשרי, מה הדרך הכי נכונה לחסוך ולהרוויח כסף עם קופת גמל בסכום שמעל 100,000 שקלים?

תודה רבה!
ביטוח נסיעות פניקס טרוול - בצל הקורונה

(אביטל)
24/03/2020 14:29
מחבר: אביטל
תאריך: 24.03.2020 14:29
לבת שלי יש ביטוח נסיעות לחול הכולל ביטול וקיצור נסיעה בפניקס טרוול. בשל הקורונה היא נאלצה לחזור מארגנטינה מוקדם(יצאה ב 28.2 וחזרה ב 19.3 במקום ב 3.9) ולשלם כ 7000 ש"ח עבור כרטיס הנסיעה חזרה.
האם יש מקום לתבוע את חברת הביטוח על עלות הטיסה פלוס קיצור הזמן .