סגירה
חזרה
סגירה
סוגי הביטוח בישראל
050-808-6500
סוגי הביטוח בישראל

חריגים לביטוח מנהלים

מומחה לענייני ביטוח

חריגים לביטוח מנהלים הינם המקרים והנסיבות שבהם לא יחול הכיסוי הביטוחי של הביטוח, כך שהמבוטח לא יוכל לקבל תשלומי ביטוח עבורם.

ביטוח מנהלים כולל שני מרכיבים ביטוחיים, ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה וכן מרכיב של חיסכון פנסיוני וזאת לעובד שכיר או עובד עצמאי.

כדי לברר מהם החריגים של שני המרכיבים הביטוחיים הללו, יש לקחת בחשבון שלכל חברת ביטוח יש פוליסת ביטוח מנהלים ספציפית משלה, שכוללת תנאים ספציפיים משלה ובכללם סוגי המקרים שהפוליסה מכסה ואינה מכסה.

עם זאת, חברות הביטוח נוהגות בדרך כלל להשתמש בהגדרות ותנאים דומים למדי, פחות או יותר.

לפיכך יובהר ויודגש כי מאמר זה יתייחס למקרים שבדרך כלל אינם מכוסים בפוליסות ביטוח המנהלים, אם כי כמובן שאין בכך כדי לפטור מהצורך לבדוק ולהשוות בין הפוליסות השונות, כדי למצוא את הפוליסה המתאימה ביותר עבורך.

מהם החריגים של מרכיב ביטוח החיים?

החריג של מרכיב ביטוח החיים הינו מקרה בו המוות של המבוטח נגרם עקב התאבדותו, בין אם המבוטח היה שפוי בדעתו ובין אם לא וזאת תוך שנה ממועד תחילת הביטוח, או מיום חידוש הפוליסה לאחר שבוטלה, או מיום הגדלת סכום הביטוח במקרה בו הוגדל והכל לפי התאריך המאוחר יותר.

חריגים של מרכיב ביטוח אובדן כושר העבודה

להלן דוגמאות לחריגים שאינם מכוסים במידה ואובדן כושר העבודה נגרם כתוצאה מהם:

1. ניסיון התאבדות או פגיעה עצמית מכוונת.

2. התמכרות לאלכוהול.

3. התמכרות לסמים, אלא אם השימוש בהם הוא בהוראת רופא.

4. מעשה פלילי בו המבוטח השתתף באופן יזום.

5. פגיעה מנשק לא קונבנציונלי, כגון נשק גרעיני, כימי או ביולוגי, פגיעה או מטילים קונבנציונליים.

6. מלחמה או פעולת טרור שבעטיים זכאי המבוטח לפיצוי חודשי מגורם ממשלתי בסכום הגבוה מסכום הפיצוי החודשי על פי תנאי הפוליסה.

חריג זה לא יחול אם הפעולות כאמור נמשכו פחות מ-48 שעות רצופות.

7. אירוע רב נפגעים שנגרם כתוצאה מביקוע גרעיני, היתוך גרעיני, זיהום רדיואקטיבי, קרינה מייננת, פסולת גרעינית, תקלה במתקן גרעיני, קרינת רנטגן.

8. טיסה בכלי טיס אזרחי כלשהו, בין אם ממונע ובין אם לאו למעט טיסה כנוסע בכלי טיס אזרחי בעל תעודת כשירות להובלת נוסעים.

9. שמירת הריון.

10. השתתפות בספורט אתגרי.

  • ספורט גבהים - טיפוס הרים או גלישה מהם.

  • ספורט ימי - סקי מים, אופנועי מים, רפטינג, קיאקים, גלישת גלים, צלילה לעומק העולה על 30 מטר.

  • ספורט אווירי - צניחה, גלישה או דאייה באויר, כדור פורח, טיסה בכלי טיס כלשהו למעט טיסה בכלי טייס אזרחי בעל תעודת כשירות להובלת נוסעים.

  • ספורט מוטורי ויבשתי - מירוץ מכוניות, מירוץ אופנועים, רכיבת טרקטורון, פעלולי אופניים, איש ברזל / טריאתלון, אגרוף, האיבקות וכל סוגי קרב מגע למיניהם.

11. מצב רפואי קודם - מקרה ביטוח אשר גורם ממשי לו היה מהלכו הרגיל של מצב רפואי קודם, קרי, מערכת נסיבות רפואיות שאובחנו אצל המבוטח לפני מועד הצטרפותו לביטוח.

בהתאם לתקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (תנאים בחוזה ביטוח) (הוראות לעניין מצב רפואי קודם), תשס"ד-2004, חברות הביטוח יכולות להשתמש בחריג זה רק במידה ומדובר במצב רפואי שהיה למבוטח עד שנה לפני הצטרפותו לביטוח, במידה והוא הצטרף לביטוח בגיל פחות מ-65 שנה, או עד חצי שנה לפני הצטרפותו, במידה והוא הצטרף לביטוח בגיל 65 שנה ומעלה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
מומחה לענייני ביטוח
עו"ד תומר לינר
תומר לינר הנו עורך דין מומחה בתחום הביטוח, שייצג אלפי לקוחות מרוצים בתביעות ביטוח מורכבות והצליח להשיג עבורם את מלוא כספי הביטוח בהתאם לפוליסה וזאת במקרים של דחיות ביטוח לא מוצדקות על ידי חברת הביטוח.