Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/seoweb/domains/besure.co.il/public_html/src/models/PayCallModel.php on line 90
פורום הביטוח הגדול בישראל: המומחים לביטוח עונים לשאלות שלך! | עמוד2
סגירה
חזרה
סגירה
פורום הביטוח הגדול בישראל
050-808-6500
פורום הביטוח הגדול בישראל
נושא
תאריך ושעה
כמה שאלות
 
(טל)
22/11/2020 16:53
מחבר: טל
תאריך: 22.11.2020 16:53
היי, יש לי כמה שאלות לגביי ביטוח תאונות אישיות וביטוח חיים:
באיזה חברת ביטוח הכי כדאי לעשות את הביטוחים האלו (אשמח לדעת גם למה כדאי לעשות באותה חברה ולא רק שם של חברה). מה מהדברים הכי חשובים שכדאי לי לדעת לפני שאני עושה את הביטוחים האלו? מתי מומלץ לעשות אותם? תודה לעונים.
בעיה מול החברת ביטוח (בריאות)
 
(רוויטל)
18/11/2020 11:54
מחבר: רוויטל
תאריך: 18.11.2020 11:54
שלום,

לפני כחודשיים עברתי ניתוח גדול בבית חולים פרטי, דרך פוליסה של ביטוח בריאות ( שהוריי ביטחו אותי ואת אחיי מגיל קטן,) שמימנה את כל הוצאות הניתוח. כל אותו הזמן הפוליסה הייתה פעילה. בנוסף,

מימשתי את זכותי לייעוצים רפואיים רבים אצל רופאים פרטיים ושמרתי את הקבלות קרוב ל-20,000 רק בחצי שנה האחרונה.

לפני כחודש ביקשתי להעביר את הזכות לצרף לפוליסה את בעלי וילדיי כך שהתשלום יגבה ממני (מצויין בפוליסה על אפשרות זו ) ואז נאמר לי שהפוליסה לא נגבתה שנים רבות והם לא נתקלו מעולם במצב כזה.


נאמר לי גם שבדוחות שלהם שיוצאים כל שנה אין גירעון או אזהרה לגביי זה שלא שולם כבר 14 שנה!

כרגע אני נמצאת במצב רפואי לא פשוט (בירור אונקולוגי לגביי ממצאים, סרטן המעי, סרטן צוואר הרחם וסרטן במערכת העיכול. בנוסף אובחנתי במחלה אוטואימונית זאבת לופוס) מה שאומר שאצטרך טיפולים מרובים וייעוצים.

האם ההכרה של חברת הביטוח בכך שמימנה את הוצאות הניתוח ואת שכר הפרופסור המנתח מוכיחה שהפוליסה פעילה? חובת ההודעה על כל שינוי בפוליסה היא על חברת הביטוח,שכן הפוליסה מתחדשת כל 5 שנים. כבר 14 שנים שהפוליסה לא שולמה אך היא כן פעילה.

איך עליי להתנהל במצב זה? האם עלי להתייצג עם עורך דין?

תודה לעונים.
ביטוח אחריות מקצועית
 
(אוסי)
10/11/2020 09:51
מחבר: אוסי
תאריך: 10.11.2020 09:51
אני מתגוררת בחול ועובדת במשרה חלקית כשכירה במתן טיפולים מקוונים באמצעות קליניקה ישראלית.
לאחרונה, נודע לי שלא קיבלו מטפלת ששוהה גם היא בחול - נאמר לה שיש בעיה מטעם קופות החולים לבטח מטפלים מחו"ל בביטוח אחריות מקצועית.
כמו כן מבירור שערכה - לא ניתן לבטח בכלל מטפל שעובד מחו"ל בביטוח אחריות מקצועית.
מעט נלחצתי, מודה, וביקשתי מהם אסמכתא שאני מבוטחת בביטוח אחריות מקצועית.
בתגובה, נשלח אלי מייל ללא קובץ מצורף שאומר
" ראי במייל זה אסמכתא שהנך מבוטחת כמו כל עובדי החברה בביטוח אחריות מקצועית"
שאלותיי:
האם המייל הזה כשלעצמו מכסה אותי מבחינת ביטוח?
או שמא עלי לבקש מהם להמציא לי מסמכים נוספים, ואם כן מה הם? פוליסה? משהו נוסף?
האם ידועה לכם על בעיה כלשהי בביטוח מטפלים המתגוררים בחול בביטוח אחריות מקצועית?
תודה רבה לעונים!
הביטוח משכנתא לא משלם
 
(מאור)
10/11/2020 08:45
מחבר: מאור
תאריך: 10.11.2020 08:45
אני ואבי רשומים על הבית אני משלם את המשכנתא.
אבא ז״ל נפטר לפני שנה הלכתי לבנק לפני כמה חודשים ורציתי להפעיל את הביטוח משכנתא כדיי לסלק את שארית המשכנתא בגלל שאבא נפטר,הם טענו שאין ביטוח על אבא בגלל שהפוליסה שלהם היא עד גיל 65 ואבא נפטר בגיל 69 הם טענו שהם שלחו לי מכתב על הפסקת הפוליסה כשהוא הגיע לגיל 65 אני מעולם לא קיבלתי את המכתב.
כשביקשתי לראות את הפוליסה שאני חתום עלייה (כי כל הבנקים שביררתי בהם מבטחים עד גיל 70) וגם ביקשתי לראות את המכתב שנשלח אלינו הם שלחו רק את הפוליסה ולגביי המכתב הם התמהמהו עם זה יותר מחודשיים ובסוף אמרו שהם לא מוצאים את המכתב שנשלח אליי.
אני שואל אם יש מקום לפנות אליהם בנוגע לסילוק המשכנתא? או חלק ממנה בעקבות זה שמעולם לא ראינו את המכתב וגם הם לא מוצאים אותו (אם קיים כזה בכלל) ואם הייתי רואה את המכתב היינו מבטחים את אבא במקום אחר ולא מגיעים למצב הזה.
תודה אשמח לתשובה.
בעיה עם הביטוח נסיעות לחו"ל
 
(משה)
08/11/2020 13:29
מחבר: משה
תאריך: 08.11.2020 13:29
היי , לפני כ-3 שנים אחותי דברה עם חברת ביטוח בנוגע לביטוח נסיעות לחו"ל , הנציגה שדברה איתה הסבירה לה הכל והם התקדמו בנושא . יש לציין שהתשלום בוצע מכרטיס האשראי של אמא שלנו . לאחר מכן , באותה שיחה , הנציגה הציעה לה להוסיף עוד סוג של ביטוח אבל כזה שהוא בתשלום חודשי קבוע בשונה מביטוח הנסיעה לחו"ל שהוא בתשלום חד פעמי . אחותי לא כל כך הבינה למה הציגה מתכוונת אך אישרה את העניין וגם כאן התשלום היה צריך לרדת מהאשראי של אמא , רק שהנציגה הסבירה את הכל לאחותי ובזמן גביית אמצעי התשלום היא רק לקחה את הפרטים מאמא אבל לא הסבירה לה דבר על הביטוח הקבוע שהיא הולכת לשלם עליו . פשוט לקחה אמצעי תשלום ללא כל הסבר או פירוט . פנינו לחברת הביטוח לפני כמה ימים (עברו 3 שנים) ומה שהם אומרים כרגע זה שבאמת לא היה תקין לעשות את מה שהם עשו ויחזירו לאמא שלי את הכסף , אך ה"חוב" שנצבר והכסף שהוחזר לאמא שלי , יעבור לאחותי והיא תצטרך לשלם אותו . לי זה נשמע קצת הזוי כי בסוף אם התבצעה עסקה לא תקינה והם מחזירים את הכסף אז לא הגיוני שיעבירו את זה לבן אדם אחר .
בכל מקרה אשמח לשמוע דעה מקצועית בנושא .
תודה רבה .
גהנום של חברות ביטוח
 
(עמי אורן)
26/10/2020 18:20
מחבר: עמי אורן
תאריך: 26.10.2020 18:20
שלום רב
בכול שנה לקראת חידוש הביטוח אני עובר גיהינום בין חברות הביטוח.
ראשית חוסר -רגישות .ותשובות שאפשר לשמוע אותן רק בישראל .
כי יש בזה איזו "חוצפה ישראלית ".
יש צורך דחוף ברפורמה בביטוח . הביטוח זה לא המצאה ישראלית
25 שנים הייתי בגרמניה ותמיד אצל אותו סוכן (אותה חברת ביטוח)
ויש לי 50 שנים ללא תביעות .ומיליוני ק"מ ושעות מאחורי ההגה .
היו לי כמה רכבים מוניות ולימוזינות .(למונית יש תעריף אחר שלי נסעו כולן על 50% ממחיר הביטוח .)
לרכב הפרטי שלי שילמתי 35% מהפרמיה ובסוף כל שנה קיבלתי צק בחזרה על העדר טביעות .(זה לא היה סכום ענק אבל יכולתי ללכת לאכול ארוכת ערב מכובדת.
התשובה הפשוטה שקיבלתי בימים האחרונים אין עדיין מחיר ל01.01.2021
וזה ...למה!!!
מחירי הפרמיה נגזרים בעיקרון מסה"כ ההוצאות של חברות בביטוח.
יש הגזמה בהוצאות פרסומת בטלוויזיה. בכול האתרים באינטרנט .
רק מי שישלוף כרגע כמו בדייג את כרטיס האשראי יקבל מחיר שיחשוב שעשה עסקה .כל המילים היפות נגד סוכני הביטוח היום אין צורך בסוכן הכול דיגיטלי לא ארצה לעמוד בכביש הערבה והמתין לאיזו אפליקציה ואולי להיות מחובר דרך הרשת הירדנית .אולי יש בעף זה עדיין צדיק אחד .
אפשר להוציא את הכסף איכשהו?
 
(בר)
20/10/2020 16:40
מחבר: בר
תאריך: 20.10.2020 16:40
היי,
אשמח לייעוץ.
נותחתי אצל רופא פרטי שלא נמצא בהסדר עם חברת הביטוח שלי. חברת הביטוח הסכימה להשתתף בניתוח ועידכנה אותי בעלות ההשתתפות שלה.
לאחר מכן, עידכנתי את מזכירות המרפאה באישור של חברת הביטוח ובתקרת ההשתתפות שלה ורציתי לדעת מחיר מלא של הניתוח.
בתגובה התבקשתי לברר מול חברת הביטוח האם אני זכאית להחזר על יעוצים כגון ביקורת לפני ואחרי ניתוח והאם יש תקרת סכום. נאמר למרפאה שכפי שנאמר לי על ידי חברת הביטוח, אני זכאית להחזר מלא על ביקורת לפני ואחרי הניתוח ולא נאמרה לי תקרת סכום.
בתגובה המרפאה אמרה שניתן יהיה לרשום 2000 ש״ח על ביקורת לפני הניתוח ו2000 ש״ח על ביקורת אחרי הניתוח כביכול על מנת להוזיל לי את ההחזר שאקבל מחברת הביטוח.
שולם למרפאה שכר מנתח ובנפרד שולמו שתי ביקורות על סך 2000 ש״ח כל אחת והקבלות הוגשו לביטוח.
בתגובה קיבלתי מחברת הביטוח מכתב שמציין שמשיחה שנערכה עם המרפאה ביקורת לאחר הניתוח הינה ללא עלות וביקורת לפני הניתוח הינה 950 ש״ח. לכן נאמר מהביטוח שלא ישולמו לי ה4000 ש״ח כשהגשתי אלא רק 950 ש״ח על ביקורת לפני הניתוח.
כשפניתי עם המכתב של חברת הביטוח למרפאה נאמר לי שבגלל שהמנתח לא בהסדר עם הביטוח המחירים הם אחרים והביטוח מתחמק מלשלם לי. נאמר גם שהביטוח לא יצר איתם קשר ואם זה נעשה באופן אנונימי זה לא בשליטתם. המרפאה אמרה שאכן יעוץ רגיל הוא 950 שח אבל יעוץ אחרי ניתוח זה מחיר אחר ובגלל שהביטוח שלי לא בהסדר עימם המחירים הם אחרים והם פעלו לפי מה שנאמר לי על ידי חברת הביטוח. לטענתם חברת הביטוח מתחמקת מלשלם לי ואין להם קשר לכך.
בחיים לא נאמר לי שהמחיר על ביקורות הוא אחר ונאמר לי רק את המחיר הכולל של הניתוח המורכב משכר מנתח וביקורות לפני ואחרי ניתוח בידיעה
שאקבל החזר מלא על הביקורות.
באופן כללי ההתנהלות של המרפאה הייתה מאוד מעורפלת ונאמר מחיר רק לאחר הבירור מול חברת הביטוח. יש לי את השיח עם המרפאה כולל האמירה שניתן לרשום בקבלה 2000 שח אם יש החזר מהביטוח בהודעות וואטסאפ.
האם ניתן לפתוח בהליך משפטי מול המרפאה על מנת לקבל את הכסף? (סהכ 3050 שח שלא קיבלתי מחברת הביטוח) אם לא, האם יש דרכים נוספות לקבל את הכסף חזרה? להבנתי חברת הביטוח עצמה מתנהלת באופן תקין.
כדאי להגיש תביעה לביטוח?
 
(דוד)
20/10/2020 15:01
מחבר: דוד
תאריך: 20.10.2020 15:01
בשנת 2015 עשיתי תאונה . כיוון שלדעתי אני לא אשם פניתי לחברת הביטוח שלי שיתבעו את צד ג. צד ג טוענים שאני אשם ותבעו את חברת הביטוח שלי בלבד (לא אותי הנהג). לפני מס חודשים ניתן פסק דין ונקבע שאני אשם. פניתי לחברת הביטוח שלי שישלמו לי את הנזק שנגרם לי כתוצאה מהתאונה ולנקות את דמי ההשתתפות העצמית. חברת הביטוח טוענת כי יש התיישנות לתביעתי כי עברו 3 שנים מיום התאונה, ומאידך מבקשים ממני לשלם את ההשתתפות העצמית.
לא הגשתי תביעה עד כה מאחר וחברת הביטוח של צד ג טענה כי בכוונתה להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח שלי. לכן המתנתי עד לסיום המשפט.
כמה זמן הינה תקופת ההתיישנות?
האם יכול להיות שתקופת התיישנות חלה רק על צד אחד?
האם כדאי להגיש תביעה לחברת הביטוח?
ביטוח משלים בקופות החולים
 
(שירלי)
20/10/2020 11:08
מחבר: שירלי
תאריך: 20.10.2020 11:08
שאלה:
מדוע גברים משלמים על ביטוח משלמים תשלום זהה לנשים, אך לא זכאים לנצל את סל ההיריון ולידה אליו זכאיות מבוטחות נשים? האם אפשר לבקש הפחתה מתשלום הביטוח על הבסיס הזה, או לחלופין, ניצול הטבות סל היריון ולידה גם עבור מבוטח גבר.

מישהו התנסה בקושיה הזו? תודה
איז החברת ביטוח בריאות הכי טובה?
 
(קלמן)
19/10/2020 23:37
מחבר: קלמן
תאריך: 19.10.2020 23:37
איזה חברת ביטוח בריאות הכי טובה לדעתכם?
מבחינת העניין שברגע האמת (שלא נצטרך) לא מקשים על המבוטח ולא מחפשים סעיפים איך לא לתת כשצריכים אותם? כי יש הרבה אותיות קטנות בפוליסות בד״כ ולא תמיד גם מבינים מה רשום שם....
ושמעתי מהרבה אנשים ששלמו כל חייהם ולבסוף כשנזקקו התנערו מהם כמה שאפשר והיקשו מאד.
שאלה לגבי כפל ביטוחי
 
(לנה)
11/10/2020 10:41
מחבר: לנה
תאריך: 11.10.2020 10:41
עשיתי ב2014 במגדל ביטוח בריאות פרטי (כולל ניתוחים בחו״ל תרופות וכו׳)
בהמשך בשנת 2016 עשו בעבודה של בעלי ביטוח בריאות קולקטיבי דומה מאוד וגם אני מבוטחת בפוליסה זו (קולקטיב) וזה גם במגדל.
נוצר כפל ביטוחי , ביטוח דרך העבודה יותר רחב ויותר זול.

האם יש איזה חוק שלפיו ניתן לבקש זיכוי כלשהו על כך ששילמתי על פוליסות דומות?

אבטל כמובן את הפוליסה הישנה והייתי צריכה לעשות בדיקה לפני , שואלת בכל זאת , אולי יש איזו תקנה לפיה ניתן לבקש זיכוי.

הרי מדובר באותה חברה ורואים בפרוש שרוב הכיסויים הם כפולים.

תודה מראש
בענייני ביטוח חיים
 
(ליאור)
07/10/2020 12:45
מחבר: ליאור
תאריך: 07.10.2020 12:45
מחפש עורך דין באיזור חדרה בענייני ביטוח חיים,
אבי נפטר לפני קצת יותר משנה ואני פניתי לפני כמה חודשים לחברת ביטוח החיים בכדי לדרוש את הכספים שם, קיבלתי מכתב דחייה כאשר נאמר שם שאבי לא דיווח בפוליסה על מחלות שהיו לו, בדקתי עם הפוליסה שהייתה לו ואכן החברת ביטוח צודקת והוא מילא פרטים לא נכונים לגבי הבריאות שלו אז,
דיברתי עם החברת ביטוח והם אמרו לי שאני צריך לתבוע אותם בכדי לנסות לקבל את כספי הביטוח.
הפוליסה נחתמה ב2010, אם זה קשור יש לי את הסיכום פטירה של אבי ואין שם יחוס למחלות שהיו לו.
מדובר על סכום של כמה מאות אלפי שקלים ואני לא יודע אם יש מה לעשות לגבי התביעה כי כאמור חברת הביטוח צודקת אבל אני לא מבין בזה מספיק, לכן אני מחפש עורך דין לתביעה זו.
תודה לעוזרים.