סגירה
חזרה
סגירה
סוגי הביטוח בישראל
050-808-6500
סוגי הביטוח בישראל

הרחבות אפשריות של ביטוח תאונות אישיות

מומחה לענייני ביטוח

ההרחבות האפשריות של פוליסות ביטוח תאונות אישיות מתייחסות לכיסוי של מקרי ביטוח נוספים מעבר למקרי הביטוח הבסיסיים שהפוליסה מכסה.

מטבע הדברים, ככל שמספר ההרחבות האפשריות שנרכשות על ידי המבוטח מעבר לכיסוי הבסיסי של הפוליסה הינו גדול יותר, כך גם גדל סכום דמי הפרמיה שעל המבוטח לשלם לחברת הביטוח.

על מנת לענות על השאלה מהן ההרחבות האפשריות של פוליסות ביטוח תאונות אישיות, חשוב תחילה להבין שלכל חברת ביטוח יש פוליסת ביטוח תאונות אישיות ספציפית משלה, שכוללת, בין היתר, הרחבות אפשריות ספציפיות משלה.

עם זאת, חברות הביטוח נוהגות בדרך כלל להשתמש בהגדרות ותנאים דומים למדי, פחות או יותר, לרבות לגבי ההרחבות האפשריות.

לפיכך, במאמר זה נתייחס להרחבות האפשריות שבדרך כלל מקובלות בפוליסות ביטוח התאונות האישיות, אך כמובן שאין בכך כדי לפטור מהצורך לבדוק ולהשוות בין הפוליסות השונות, כדי למצוא את הפוליסה המתאימה ביותר עבורך.

דוגמאות להרחבות אפשריות של פוליסות ביטוח תאונות אישיות

להלן פירוט הדוגמאות המקובלות להרחבות אפשריות שניתן להוסיף לפוליסות ביטוח תאונות אישיות של חברות הביטוח הפרטיות:

1. שברים וכוויות עקב תאונה - במקרה של תאונה שגרמה לשברים בתוך 90 יום מהתרחשותה ו/או כוויות מדרגה שנייה או שלישית בתוך 30 ימים מהתרחשותה יקבל המבוטח פיצוי נוסף לפי סוג האיבר בו אירעו השברים או הכוויות.

2. פיצוי יומי בגין אשפוז בבית חולים עקב תאונה - פיצוי כספי יומי במקרה של תאונה שכתוצאה ממנה אושפז המבוטח בבית החולים.

3. פיצוי בגין מצב סיעודי שארע עקב תאונה - פיצוי כספי חד פעמי במידה והמבוטח הפך לסיעודי בעקבות התאונה.

4. החזר הוצאות שכר אחות פרטית במהלך תקופת אשפוז בבית חולים, עד לתקרה מסוימת.

5. החזר הוצאות פינוי באמבולנס, עד לתקרה מסוימת.

6. החזר הוצאות שהייה של קרוב מדרגה ראשונה במלון בקרבת בית החולים, עד לתקרה מסוימת.

7. החזר הוצאות טיפולים פיזיותרפיים / רפואה משלימה לאחר התאונה, עד לתקרה מסוימת.

8. כיסוי לתחביבים מסוכנים / פעילויות מסוכנות.

9. כיסוי לנהיגה ו/או רכיבה ברכב דו גלגלי ממונע, אשר כולל גם רכיבה על קורקינט ממונע, טרקטורון, אופניים חשמליים, או כל כלי תחבורה אחר דו גלגלי ממונע.

10. כיסוי מיוחד לילדים:

א) פיצוי בגין היעדרות מבחינה - ילד אשר נפצע בתאונה וכתוצאה מכך לא נבחן בלפחות שתי בחינות מגן ו/או בחינת בגרות אחת להן נרשם והיה מיועד להיבחן בהן ביום מסוים, יקבל פיצוי פעם אחת בכל תקופת הפוליסה.

ב) החזר הוצאות מורה פרטי - ילד אשר נפצע בתאונה וכתוצאה מכך אושפז בבית חולים לתקופה של לפחות 10 ימים ברצף, יהיה זכאי להחזר הוצאות מסוים מההוצאות הממשיות אשר הוצאו בפועל, לכל תקופת הביטוח.

ג) טיפול פסיכולוגי לאחר אירוע טראומטי לילד - החזר הוצאות עבור טיפול פסיכולוגי שניתן על ידי פסיכולוג מורשה לילד אשר חווה מקרה מוות טראומטי של אחד מבני משפחתו הקרובה, הורים, אחים/יות, סב/תא, אשר אירע לאחר תחילת תקופת הביטוח של הילד.

ד) אם שני הורי הילד וכל שאר אחיו ואחיותיו שעד גיל 21 גם מבוטחים במסגרת הפוליסה, תשולם למוטבי ההורים תוספת תגמולי ביטוח בגין מוות מתאונה של ההורים בשיעור של 50% מסכום הביטוח הנקוב בדף פרטי הביטוח וזאת במקרה ששני ההורים נספו כתוצאה מאותה תאונה בתוך 365 ימים מיום תאריך התאונה.

ה) כיסוי לתאונה אשר נגרמה כתוצאה מפעילות ספורט במסגרת אגודה ו/או חוג ספורט אשר אינה מהווה את עיסוקו העיקרי של הילד ו/או אינה נעשית לצורך פרנסתו ו/או אינה פעילות אשר שכר כספי לצידה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
מומחה לענייני ביטוח
עו"ד תומר לינר
תומר לינר הנו עורך דין מומחה בתחום הביטוח, שייצג אלפי לקוחות מרוצים בתביעות ביטוח מורכבות והצליח להשיג עבורם את מלוא כספי הביטוח בהתאם לפוליסה וזאת במקרים של דחיות ביטוח לא מוצדקות על ידי חברת הביטוח.