סגירה
חזרה
סגירה
סוגי הביטוח בישראל
050-808-6500
סוגי הביטוח בישראל

ביטוח תאונות אישיות

מומחה לענייני ביטוח

ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח פרטי שנועד לכסות את הנזקים שנגרמים לנפגע שעבר תאונה אישית, קרי, תאונה אשר התרחשה בבית או ברחוב בנסיבות אשר אינן מוגדרות כתאונת עבודה או תאונת דרכים ואשר גרמה לחבלה פיזית לנפגע.

מדובר, לדוגמא, במעידה בעת הליכה ברחוב, קבלת כוויה ממגהץ או שפיכת מים רותחים בטעות, החלקה על רצפה רטובה בבית, נפילה מסולם וכדומה.

ככלל, לכל חברת ביטוח יש פוליסת ביטוח תאונות אישיות פרטי משלה, שכולל תנאים ספציפיים משלה ובכללם סוגי הכיסויים שהפוליסה מכסה.

עם זאת, מקובל שפוליסות ביטוח התאונות האישיות מכסות בדרך כלל נזקים מסוג מוות, נכות, שברים, כוויות, מצב סיעודי, אובדן כושר עבודה ואשפוז.

לגבי כיסוי האשפוז יובהר שלהבדיל מביטוח הבריאות, אין מדובר בכיסוי עלות הטיפולים הרפואיים שמקבל הנפגע במהלך האשפוז בבית החולים, כי אם בכיסוי עלות שירותים נלווים במהלך האשפוז, כגון מימון עלויות אחות פרטית, רכישת אביזרים רפואיים וכדומה וכן בתשלום יומי בסכום קבוע לפי ימי האשפוז.

מתי כדאי לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות?

ככלל, מעבר לרכישת פוליסת ביטוח תאונות אישיות פרטי, ניתן לקבל פיצויים בגין תאונות אישיות משני מקורות נוספים.

ראשית, ניזוק שנפגע מתאונה אישית באופן שגרם לאובדן כושר העבודה שלו, זכאי לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי שמכונים דמי תאונה, בכפוף לעמידתו בתנאי הזכאות לכך וזאת למשך 90 יום לאחר התאונה.

שנית, קיימים בארץ מספר גופים אשר החוק מחייב אותם לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות, על מנת לבטח את האנשים שמשתתפים בפעילות של אותם גופים.

גופים אלו כוללים את בתי ספר או משרד החינוך שמחוייבים לבטח את כל התלמידים שלהם בביטוח תאונות תלמידים, אגודות ספורט שמחוייבות לבטח את הספורטאים שפעילים במסגרתן ומכוני הכושר שמחוייבים לבטח את קהל המנויים שלהם.

מכאן נובע, איפוא, שכדאי ומומלץ לרכוש ביטוח תאונות אישיות פרטי על מנת לקבל פיצויים בנסיבות שבהן לא ניתן לקבל פיצויים בכלל, או בהיקף מספיק, מהביטוח הלאומי או מהביטוח של הגופים שצויינו לעיל.

עם זאת, כמובן שאין כל מניעה לרכוש פוליסת ביטוח תאונות פרטי גם בנוסף לביטוחים הללו ולקבל את תשלומי הפיצויים מכל אחד מהם בנפרד.

כיצד מומלץ לבחור פוליסת ביטוח תאונות אישיות?

כאמור, לכל חברת ביטוח יש פוליסת ביטוח תאונות אישיות ספציפית משלה, עם תנאים ספציפיים משלה ולכן, ראשית לכל, מומלץ להשוות בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח השונות לפני שמקבלים החלטה בדבר רכישת פוליסה מסויימת.

יש לקחת בחשבון לעניין זה שלעיתים לאותה חברת ביטוח יהיו כמה וכמה סוגים של פוליסות ביטוח תאונות אישיות ועל כן מומלץ לבדוק ולהשוות גם ביניהן.

התנאים העיקריים שיש לתת עליהם את הדעת לצורך בדיקת הפוליסות השונות וההשוואה ביניהן הינם התנאים אשר נוגעים לדרישות הזכאות, היקף הכיסויים, הרחבות אפשריות והחרגות.

בנוסף, חשוב גם לבדוק מהו גובה הפרמיה שיש לשלם, מהו סכום התגמול הביטוחי וכיצד הוא מתבצע, דהיינו, האם באמצעות קצבה חודשית או תשלום חד פעמי, האם יש תקופת המתנה ואם כן מהו משכה והאם הפוליסה תקפה רק בארץ או גם בחו"ל וכך הלאה.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (0) דירוגים | דירוג ממוצע (0)
קראו עוד
מומחה לענייני ביטוח
עו"ד תומר לינר
תומר לינר הנו עורך דין מומחה בתחום הביטוח, שייצג אלפי לקוחות מרוצים בתביעות ביטוח מורכבות והצליח להשיג עבורם את מלוא כספי הביטוח בהתאם לפוליסה וזאת במקרים של דחיות ביטוח לא מוצדקות על ידי חברת הביטוח.