סגירה
חזרה
סגירה
סוגי הביטוח בישראל
050-808-6500
סוגי הביטוח בישראל

למה חשוב להיעזר בעו"ד שמתמחה בביטוח אובדן כושר עבודה?

מומחה לענייני ביטוח

כאשר מגישים לחברת הביטוח תביעה ראשונית לפי פוליסת אובדן כושר עבודה, אז ככלל אין צורך להיעזר בעורך דין לשם כך, אלא ניתן לפעול באופן עצמאי בהתאם להוראות הגשת התביעה שמצויינות בפוליסה ואשר עוסקות בעיקרן ברשימת המסמכים שיש להגיש לחברת הביטוח לשם כך.

אולם, במידה וחברת הביטוח החליטה לדחות את התביעה הראשונית שהוגשה בפניה וזאת שלא כדין, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין שבקי בדיני הביטוח ובמיוחד בפוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה וזאת על מנת להגביר באופן משמעותי את הסיכויים לשנות החלטה זו.

יתרונות של ייצוג באמצעות עורך דין שמתמחה בביטוח אכ"ע

הבסיס לנקיטת הליכים כנגד חברת הביטוח הינו בדיקת הנימוקים לפיהם היא דחתה את התביעה הראשונית של המבוטח שהוגשה בפניה.

בעניין זה חשוב לזכור שכאשר חברת הביטוח מחליטה לדחות תביעה, היא מחוייבת לעשות זאת בהתאם להוראות החוק, הפסיקה והוראות המפקח על הבנקים שחלות עליה בעניין זה.

בהתאם לכך, מחובתה גם לבסס כדין את נימוקי הדחייה שלה ולא להסתמך על נימוקי סרק חסרי בסיס.

לפיכך, על מנת לבחון האם חברת הביטוח פעלה כדין בעת שהיא דחתה את התביעה, דרושה בקיאות ומומחיות ספציפית בדיני הביטוח.

לרבות בניואנסים השונים של החוק, הפסיקה והוראות המפקח על הביטוח ועל כן מוטב למבוטח לשכור את שירותיו של עורך דין שעוסק בהם במסגרת עבודתו לשם ייצוגו בעניין זה מול חברת הביטוח.

מדובר במיומנות מקצועית שמצריכה ידע ונסיון שרובו ככולו של הציבור אינו מצוייד בהם ועל כן מי שאינו נעזר בעו"ד, מסתכן בדחיית תביעתו בשל החמצת טענות שעומדות לזכותו וזאת לו רק מאחר שהוא אינו מודע לקיומן.

עורך דין שבקי בתחום ביטוחי אכ"ע ידע כיצד לבדוק את טענות חברת הביטוח וכיצד להפריך ולסתור את טענותיה הבלתי נכונות מבחינה עובדתית ו/או משפטית.

כמו כן, הוא ידע כיצד להגיש, במידת הצורך, את התביעה כנגד חברת הביטוח בפני בית המשפט באופן מקצועי וכן כיצד לנהל מו"מ לפשרה עם חברת הביטוח וזאת בין אם מדובר בשלב שלפני הגשת התביעה ובין מדובר בשלב שלאחר מכן.

במקרה בו ניתן לפרש באופן דו משמעי את פוליסת הביטוח, עורך דין מקצועי ידע כיצד לשכנע את בית המשפט לאמץ את הפרשנות שפועלת לטובת המבוטח וזאת בהתאם לכללים שפותחו בפסיקה לשם כך.

כללים אלו קובעים, בין היתר, שכאשר נוסח הפוליסה אינו בהיר וברור די צורכו, יש לפרשו כנגד מנסחה, כלומר, כנגד חברת הביטוח, כי בפירוש הפוליסה יש לשאוף לכיבוד ציפיותיו הסבירות של המבוטח וכי במקרה של ספק יש להעדיף את הפירוש התומך בזכאותו של המבוטח.

חשוב גם להבין שמדובר בכללים שלא מספיק רק להיות מודע לקיומם, אלא יש לדעת גם כיצד ליישמם באופן מעשי על כל מקרה קונקרטי, כך שגם לשם כך דרושה מיומנות של עורך דין מקצועי שבקי בדיני הביטוח.

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
מומחה לענייני ביטוח
עו"ד תומר לינר
תומר לינר הנו עורך דין מומחה בתחום הביטוח, שייצג אלפי לקוחות מרוצים בתביעות ביטוח מורכבות והצליח להשיג עבורם את מלוא כספי הביטוח בהתאם לפוליסה וזאת במקרים של דחיות ביטוח לא מוצדקות על ידי חברת הביטוח.