סגירה
חזרה
סגירה
פורום הביטוח הגדול בישראל
050-808-6500
פורום הביטוח הגדול בישראל
נושא
תאריך ושעה
התייעצות בנושא ביטוח רכב
 
(שירן)
08/03/2020 17:10
מחבר: שירן
תאריך: 08.03.2020 17:10
רכשתי רכב חדש מהחברה וקיבלתי אותו ב3.3 , באותו היום התקשרתי לוובי איתם עבדתי בשנים האחרונות (מספר שיחות) לצערי בשיחה מול המכירות הטעו אותי ושכנעו אותי לקנות ביטוח חדש ולא להחליף , מה שגרם לכך שאני עדיין ממתינה לביטול הפוליסה הקודמת.

בנוסף הנציג טעה בדגם הרכב ועדכן מה שהיה כי לא מצא את הדגם שלי .הפוליסה היא עבור רכב בסך 105000 ושלי הוא 109900, אני מניחה שזה מאוד משמעותי באם אצטרך.

הרכב משועבד לבנק וגם שם מעודכן אותו דגם הלא נכון והזול יותר(יש מספר שלדה תקין) כי גם הבנקאית הסתבכה עם זה . יש לציין שבביטוחים רשום שהרכב משועבד כמו שצריך. השאלה היא מה לעשות קודם?? אני צריכה להעביר לבנק תוך מספר ימים את הביטוח רכב ואני לא רוצה בעיות. למי אני צריכה לפנות בשביל לסדר את הבאלגן הזה? לוובי /לחברה המבטחת? והאם אני יכולה לעבור במצב כזה לסוכן פרטי ולנתק כל קשר עם וובי ?
התראות מהביטוח כשאני בחו"ל
 
(אלמוג)
08/03/2020 14:45
מחבר: אלמוג
תאריך: 08.03.2020 14:45
אני מבוטח בחברת ביטוח הפניקס ולא גר בארץ כבר תקופה. כל זמן שהיה לי כסף בחשבון לא הפריע לי לשלם על הפוליסה, אבל אני עובד בארץ אחרת, חי בארץ אחרת ולא באמת זקוק להם יותר.

כשהם שלחו לי הודעת גבייה שלא קיבלו ממני תשלום, יצרתי קשר עם הסוכן שלי וביקשתי ממנו אינפורמציה לגבי הסדרת תשלום מרחוק והקפאת הפוליסה. לא שמעתי ממנו ובינתיים אני ממשיך לקבל התראות.

אין לי עניין לחזור לבקר בארץ ולהתחיל להתעסק עם ה' יודע מה, ורציתי לדעת קודם כל - בהנחה ואני לא מקבל את הפרטים הנחוצים לתשלום מנציג החברה שמולו אני אמור להתנהל, האם אני עדיין אחראי למצב?

האם למישהו מכם יש אולי מידע על פרטי Iban של הפניקס שאני יכול לשלם להם מרחוק?

אני סה"כ רוצה לסגור מולם את הסיפור ולהקפיא את הפוליסה עד שאשוב לגור בארץ, ה' יודע למה זה קשה...

תודה מראש
תביעה נגד חברת הביטוח שלי
 
(אבי)
04/03/2020 11:44
מחבר: אבי
תאריך: 04.03.2020 11:44
שלום.
אני תובע את חברת הביטוח שלי על כך ששילמה לצד ג ללא קבלת האישור שלי/דעתי
ובאין הודאתי על האשמה.
(ישנה דרישה ישירה מצדי ,מוקלטת, שאני מבקש לא לשלם לצד ג ואינני מודה באשמה)

להגנתה טוענת כי מכיוון שלא הודעתי לה מיד עם קרות התאונה עברתי על חוק חוזה ביטוח.
(מה שהיה בלתי אפשרי כי הנהג שנהג ברכב לא הודיע לי כלל..)

אם כך, מדוע היא "קיימה" את הצד שלה בחוזה ושילמה לצד ג ?

נ.ב
1. מי שביצע את התאונה בפועל הינה נהג שמשכיר ממני את הרכב (מונית). אין ביננו כל יחסי עובד מעסיק ואף הוא חתום על מסמך שאומר כי הוא אחראי לכל נזק/תאונה/קנס שיגרם מעצם הפעלתו את המונית.

2. התשלום ששילמה לצד ג והפרמיה שאני נדרש לשלם השתתפות עצמית היא בהבדל של 200 שח !
שימור ותק ביטוחי
 
(אורלי)
03/03/2020 14:43
מחבר: אורלי
תאריך: 03.03.2020 14:43
איך משמרים ותק ביטוחי?
מה קורה במצב בו יש וותק ביטוחי של שנה /שנתיים / שלוש ואז מוכרת את הרכב ונשארת בלי רכב, האם אחרי כמה שנים כשאקנה שוב רכב אצטרך לשלם את המחיר הגבוה כאילו אין לי ותק ביטוחי...?
הגדרת שריפה
 
(אורי)
27/02/2020 17:55
מחבר: אורי
תאריך: 27.02.2020 17:55
היה לי פנצ'ר בגלגל והלכתי לפנצריה קרובה לבית בסמוך לכפר ערבי.
הם לא יכלו לפתוח את אחד הברגים (רכב של סיטרואן) ומאחר והמתאם לבורג המיוחד נשחק אצלי, הם הציעו להשתמש ברתחת כדי להסיר את הבורג אז הסכמתי.

הבעיה שאותו רתח שבעל הפנצריה הזמין חיבר בטעות את כבל המינוס של הרתחת (בשביל הערקה) על הכבל של ההנדברקס וגרם לכל האיזור של ידית ההנדברקס לעלות באש. כשראו את זה ישר שפכו מים אבל כל האיזור שם שרוף לגמרי וההנדברקס לא עובד בכלל.

פניתי לחברת הביטוח והם מתנערים מאחריות ותוענים שזה לא תאונה ושאני אפנה לבעל העסק שהוא שיפעיל את הביטוח שלו.

הבעיה שהפנצריה הזאת היא דיי מאולתרת, אין לעסק אפילו שם, רק מספר טלפון. בעל המקום והרתח שהם הזמינו הם מהכפר הערבי הסמוך ומאותו מקרה הם נהיו דיי עוינים אז אני ממש לא רוצה להתעסק איתם.
ברור שלא הייתי מתעסק עם מקום כזה אם לא היה מדובר בלהחליף צמיג בסה"כ.

השאלה שלי האם חברת הביטוח צודקת במקרה הזה?

הסתכלתי בפוליסת הביטוח וזה מה שהיה רשום בה:

"פרק 1 - כיסוי מקיף - בתוקף, פרק זה מכסה, אבדן או נזק שיגרם לרכב כתוצאה מסיכונים שונים כגון: שריפה, התפוצצות, התנגשות מקרית, התהפכות, גניבה, שיטפון וסערה וכן תאונה מכל סוג שהוא, אלא אם נאמר אחרת בפוליסה זו.

על פניו נראה שהמקרה שלי עונה להגדרה של שריפה או תאונה מכל סוג שהוא.

מה דעתכם אני צריך לעשות?
שאלות לגבי הביטוח בריאות
 
(ערן)
25/02/2020 09:07
מחבר: ערן
תאריך: 25.02.2020 09:07
שלום,

עברתי לאחרונה לברלין ויש לי מספר שאלות בנוגע לביטוח בריאות ותשלום מס בארץ.

אני מעוניין בשנים הקרובות לשמר את זכויות ביטוח הבריאות, ולכן אמשיך לשלם בט״ל וקופ״ח.

שאלתי היא בנוגע למיסוי - אני יודע שיש אמנת מיסוי בין גרמניה וישראל. האם אני נדרש לעשות משהו בכדי שלא אדרש לשלם מיסוי כפול היום או בבוא היום שאחליט לחזור לארץ?

אני יודע שיש הבדל אחרי 5 שנים של מגורים בחו״ל - אני מתייחס לתקופה קצרה מזו.

תודה לכל העונים!
בעיה עם הפוליסת ביטוח רכב
 
(רודי)
24/02/2020 15:32
מחבר: רודי
תאריך: 24.02.2020 15:32
שאלה שמקווה למצוא תשובה. אדם קיבל הלוואה לצורך קניית הרכב והחברה ביקשה לרשום שיעבוד בפוליסה לטובתה. בשנה הראשונה סוכן הביטוח, לבקשת האדם, אכן רשם שיעבוד בפוליסה אך בחידוש הפוליסה השיעבוד לא נרשם. לימים האדם היה מעורב בתאונה, הרכב הוכרז כאובדן ושווי הרכב הועבר לידי האדם מחברת הביטוח. האדם הפסיק לשלם תמורת ההלוואה ועכשיו באים בדרישה לסוכן הביטוח לשלם עקב טעותו, האם זה נכון ?
לגבי ביטוח תאונות אישיות
 
(הודיה)
23/02/2020 20:52
מחבר: הודיה
תאריך: 23.02.2020 20:52
הי יש לי שאלה
אם כתוצאה מנפילה נהיו שתי שברים פתוחים שהצריכו ניתוח וככל הנראה עוד ניתוח לאחר שיתאחה לגמרי מה שביצעו כרגע
ויש לי ביטוח תאונות אישיות האם אני יכולה לתבוע מהם על שתי שברים פיצוי (פיצוי כפול שתיים ) או שמכיוון שקרה באותו זמן ובאותה רגל אז אני זכאית לפיצוי אחד?
צריכה עזרת עם הביטוח הפנסיוני
 
(סיון)
23/02/2020 09:28
מחבר: סיון
תאריך: 23.02.2020 09:28
שלום,
אימי עברה אירוע מוחי לפני כשנתיים. פניתי לסוכנות הביטוח של קרן הפנסיה של אימי מעבודתה וביררתי עם סוכנת /יועצת פנסיונית אם יפגע משהו מזכויותיה הפנסיוניות אם תצא לאובדן כושר עבודה(קצבת נכות). נאמר לי שלא.

כעת כשהגיע הזמן לצאת לפנסיה גילינו שהטילו עליה מגבלות בשל מימוש האובדן כושר עבודה. האם יש עילה נזיקית נגד הסוכנת הפנסיונית ? האם יש מה לעשות כדי לאפשר לאימי לסדר את זה?

פניתי לפניות הציבור של חברת הביטוח ושל הסוכנות וקיבלתי תשובה שמציגה מה אימי קיבלה ושהם עשו מה שיכלו משהעברנו להם את הטפסים ושקיבלנו כספים בשיעורים כאלה ואחרים במסגרת האכא...(מה שלא רלוונטי בעיני- כי התייעצתי עם סוכנת) הם כל הזמן אומרים שיש תקנון איך בן אדם אמור לדעת בכלל שיש תקנון ולהבין מה כתוב בו - הניסוח שם סבוך ולא ברור...ושוב במענה בפניות הציבור הפנו אותי לסוכנות להתייעץ עם סוכן כיצד לפעול לקראת היציאה לפנסיה (שכבר הטעו אותנו בעבר)
השבוע ניגשתי לעו״ד שהיה קצר סבלנות ומה שהוא אמר לי נשמע תמוה... הוא אמר שאין מה לעשות כנגד זה ואפילו אמר שהאופציה היחידה שלנו היא לממש קצבה בלבד ללא אבטחה בלי אפשרות כלל למשוך כספים כך לטענתו(החמיר ממה שאמרו לי בתשובה של החברה המבטחת). מיותר לציין שהוא לא בדק נתונים ספציפיים...האם כך הדבר?

האם יכול להיות שליועץ פנסיוני אין אחריות מקצועית ביעוץ? ושאין משמעות לייעוץ עימו? העוד אמר שהיחידים שמבינים בדקויות הללו בפועל הם עורכי דין - מאיפה אני אמורה לדעת זאת ? שבמענה הקולי של הסוכנות כמדומני מבהירים שיש להתייעץ עם סוכן או יועץ פנסיוני ולא עם הנציגים וכך עשיתי...הם לא מפנים שם ליעוץ משפטי וחשבתי שפונילעו״ד במקרים כאלה רק כשמסתבכים...חשבתי שמי שמבין בייעוץ פנסיוני הוא סוכן פנסיוני... איך יכול להיות שמתנערים ממנו?
שאלה על עמלות
 
(עידן)
19/02/2020 16:00
מחבר: עידן
תאריך: 19.02.2020 16:00
שאלה של עמלות.

קרוב משפחה (רחוק יחסית) יש סוכנות ביטוח. הוא ריכז לי ולאשתי כמה ביטוחים מרכזיים (רכב, דירה וגם את כל מה שקשור להפרשות עבודה). פתאום גילינו שהאחוזים שהוא לוקח הם די גבוהים.

בצורה נעימה, הוצאנו ממנו לאט לאט את הטיפול בכל העניינים הללו. נותר כעת התיק הפנסיוני שלי וכל מה שקשור להפרשות העבודה. אולי השאלה ממש לא קשורה, אבל איך אני יודע כמה אחוז פרמיה/תשלום הוא לוקח?

כמה מהותי יכול להיות המרווח/פער בין סוכן X ל-Y מבחינת עלויות נלוות?
רוצה להתייעץ עם סוכן ביטוח
 
(מ.ד)
17/02/2020 11:19
מחבר: מ.ד
תאריך: 17.02.2020 11:19
קניתי ביטוח רכב (חובה ומקיף) דרך סוכנות ביטוח. קיבלתי הודעה מחברת הביטוח שלא קיבלו העדר תביעות (מהסוכנות). מסרתי את המסמכים לסוכנות (ווידאתי טלפונית קבלה ובמייל). לאחר 10 חודשים, התברר שסוכנות הביטוח לא העבירה את העדר התביעות לחברת הביטוח (חברת הביטוח ביטלה את הביטוח המקיף והפסיקה את חיובי האשראי). כעת יש לי חוסר ברצף הביטוחי, סוכנות הביטוח מבקשת שאשלם להם על התקופה בה לא הייתי מבוטח כדי לקבל את העדר תביעות. האם כדאי לתבוע את סוכנות הביטוח? כי כעת עלות הביטוח מתייקרת. ותתייקר גם בשנים הבאות בגלל החוסר בעבר ביטוחי.
אפשר ללכת על תביעה?
 
(עמוס)
17/02/2020 09:42
מחבר: עמוס
תאריך: 17.02.2020 09:42
מחפש לדעת קודם כל אם יש אפשרות ללכת לתביעה ,
חבר שלי (בחור חרש) קנה דירה וביטח אותה דרך חברת ביטוח מסוימת ,

הייתה לו נזילה בדירה והדיירים שהיו שם עזבו כי נמאס להם מהמים לאור הפניות שהיו לחברת ביטוח שלא נענו
בגלל שהדירה עמדה ריקה הוא נכנס לשיפוץ בבית והביא אנשי מקצוע שעבדו שם , תוך כדי השיפוץ היינו בקשר עם הביטוח ודרשנו שיגיעו לתקן/לאבחן/לאתר או איך שיקראו לזה
שלחו מפקחים , סגנים , בודקים , אנסטלטורים , אנשי טיח ורצפים וכו'
כל זה על חשבון זמן יקר שקודם כל הבית ריק והוא משלם את כל המשכנתא , וכמובן תוך כדי הנזילה הזו מחלחלת עוד ועוד לשכנים המבוגרים שהם ניצולי שואה וגורמת להם לסדקים רטיבויות ועובש שגרם להם ללכת לבתי חולים (המצב בדירה שלהם והמצב הבריאותי שלהם מתועד כמובן עם תמונות והכל)
אחרי כמה שבועות סוף כל סוף אחרי תחנונים הגיעו וסידרו והחליפו זאת כמובן אחרי שהבאנו אינסטלטור חיצוני שהחליף את הברז במקלחת בטענה שהיה פיצוץ מאחורה ואז כמובן אחרי שתיקן הלכנו וכעסנו שהוא רוצה החזר על זה וגם זה עדיין לא נפתר ולא קיבל כלום אבל זה החלק הפחות חשוב ,
הגיעו מהחברת ביטוח פתחו את הקרמיקות ליד הברז החדש ולייד המכונת כביסה והשחילו צינור בטענה שזו הייתה הבעיה , לאחר מכן השאירו את הכל פתוח בטענה הגיונית שצריך יום יומיים לראות שאין נזילה הסכמנו כמובן , הבעיה שזה נשאר ככה לפחות שבועיים בטענה שצריך לפתוח קריאה חדשה גם המצב הזה מתועד . (לא היה ראוי למגורים , פשוט מאוד)
הגיעו אחרי כשבועיים וסגרו לנו את הקיר ואת הקרמיקה ,
חשבתם שניגמר ? פה הבעיה האמיתית מתחילה , מסתבר שהנזילה שהגיעה עד לשכנים כאמור (חייב לציין שכל פעם שהגיעו אנשים מטעמם הראנו להם את הדירה של השכנים למטה) הנזילה הזו חלחלה למטה והרטיבה את כל החול מתחת הריצוף
אנשי מקצוע כאלה היו צריכים להגיד לנו שהם צריכים במסגרת הביטוח להרים קרמיקה ולהחליף או לייבש את החול . אבל אמרו שהכל בסדר וזה תוקן
אחרי ששמענו את הבשורות האלו שמחנו שסוף סוף הכל תוקן אחרי כמה חודשים טובים שהדירה עומדת ריקה !
וביצענו הדבקת ריצוף לכל הבית בעלות יקרה מאוד והדירה הושכרה ,
מה שכן הנזילה לא סודרה החול נשאר רטוב וכנראה יש פיצוץ או משהו והדיירים למטה כבר איבדו סבלנות ומאיימים בתביעה רצינית על מצבם הבריאותי ומצב הדירה עם סדקים ועובש בכל החלק למטה ,
דיברנו עם הביטוח שדיבר עם מי שצריך עבר כבר מעל שבוע שהם טוענים ש"בקר" צריך לבוא ולאבחן ואנחנו כבר לא יכולים להמשיך בשיגרה והשכנים למטה איבדו סבלנות הבן שלהם מאיים כל היום ( ובצדק )
נכנס לדירה שלנו לדיירים שהם גם חרשים ומאיים וסוגר את המים
והחבר שלי כבר אובד עצות ,
מחפש את חוות דעתכם המקצועית מה אפשר לעשות כי זה או ללכת דרך הביטוח ולהיות חשוף לתביעה בינתיים , וכמובן לאבד זמן יקר של עבודתנו ולהגיע כל פעם מחדש לבית כדי שעוד אחד יבוא יסתכל ויצלם וילך , וככל הנראה לאבד את הדיירים שהשכרנו להם עכשיו או להיכנס לשיפוץ של 20 אלף לבד ללא הביטוח כדי לגמור עם זה ולעשות הכל (החבר שלי יקח הלוואה כי הוא כבר עייף מהמצב הזה ואמרתי לו שיעמוד על שלו ויתבע אותם כי זו זכותו המלאה במסגרת הביטוח ונראה שלאור מצבו הם מטעים וממש משחקים איתו כי הוא לא מבין בזה כלום....