סגירה
חזרה
סגירה
פורום הביטוח הגדול בישראל
050-808-6500
פורום הביטוח הגדול בישראל
נושא
תאריך ושעה
ביטוח מבנה - רוצה להתייעץ
 
(אודי)
21/09/2020 14:44
מחבר: אודי
תאריך: 21.09.2020 14:44
שלום לכולם,
פתחתי קריאת שירות לביטוח מבנה בעקבות כתם רטיבות שהתפתח בדירתו של השכן מתחתי.
תואמה פגישה עם שרברב בדירתי ובדירת השכן להיום בין 8 ל 10 בבוקר. השרברב לא הגיע ולא עידכן בדבר אי הגעתו.
האם אני זכאי לפיצוי כלשהו (חוק אי הגעת טכנאי) לאור התקופה ובכלל? אם כן, כיצד עלי להתנהל מול חברת השירותים (המספקת את שירותי השרברבות) איתה פועלת חברת הביטוח?
תודה רבה לעונים.
הביטוח אמר שלא מגיע לי כלום
 
(שי)
15/09/2020 14:03
מחבר: שי
תאריך: 15.09.2020 14:03
שלום לכולם,
לפני כארבע שנים בזמן העבודה הרמתי משהו כבד למחרת בבוקר לא יכולתי לקום מהמיטה
נגשתי לרופא משפחה ולאחר חודש של בדיקות התברר שיש לי פריצת דיסק בשלוש חוליות
אני סובל מכאבים ביד ימין עד היום .
יש לי ביטוח פרטי ואמרו לי שלא מגיע לי כלום
רציתי לדעת אם יש מה לעשות והאם זה הגיוני שהביטוח לא ישלם במצב של פגיעה כזאת?
תודה.
סוכן לא מסודר
 
(שני)
02/09/2020 11:30
מחבר: שני
תאריך: 02.09.2020 11:30
חברת הביטוח שהייתי מבוטח בה ממשיכה לחייב אותי משנת 2018
הסוכן שאינו עשיתי את הביטוח ביטל לי את כל הפוליסות בריאות וחיים והשאיר רק תאונות אישיות.
הוא מתחמק מתשובה ואומר שאני ביקשתי לא לבטל את הפוליסה הספציפית.
ב 2018 עשיתי ביטוח אצלך סוכן אחר לכל הפוליסות האלה
כך שלא היה לי צורך בכלל בפוליסה כפולה.
לדעתי הוא לא ביטל את זה כי הוא מרוויח מזה.
מה שכן הסוכן הזה עשה לי כמה וכמה טעויות בביטוחים.
אחת מהן היא שקניתי רכב עשיתי ביטוח חובה ומקיף דרכו.
בזמן שאחד העובדים נסע אחורה ודפק רכב אחר אז גילינו שהפוליסה לא הייתה פעילה בכלל והוא רצה להחזיר לי את הכסף שהאישה הנחמדה תבעה אותי בבית משפט.
איך מטפלים בסוכן כזה לא מסודר?

תודה רבה.
ביטוח חיים וכפל ביטוחים
 
(לנה)
17/08/2020 18:01
מחבר: לנה
תאריך: 17.08.2020 18:01
שלום רב,

שאלה לגבי ביטוח חיים וכפל בביטוחים.

יש לי ולבעלי אותם ביטוחים , מצרפת דו״ח רבעוני של חלק מהפנסיבה שבביטוח מנהלים - ראיתי שם שורה ״סכום חד פעמי במקרה מוות״ - האם זה אומר שחלק מהפרשה הולך על ביטוח חיים במסגרת הפוליסה ? הבנתי שאם כן - הכסף הזה לא הולך לפנסיה בסוף.

שואלת כי יש לנו גם ביטוח משכנתא וגם ביטוח חיים פרטי כולל תאונות אישיות . יש גם ילדים קטנים ולכן מחזיקים ביטוח חיים.

אודה לתשובתכם
חוויה מרנינה עם חברת הביטוח AIG
 
(לימור)
10/08/2020 10:59
מחבר: לימור
תאריך: 10.08.2020 10:59
חברות, אני רוצה לספר לכן על חוויית שירות מיוחדת במינה מחברת הביטוח AIG, או: כיצד גילו לי בחברת הביטוח איזו מין אשה אני ובמה עובדת אמא שלי.

לפני יותר מחצי שנה גיליתי בקיר המטבח כתם שמעיד על נזילה, עם בועיות קטנות שגדלו עליו והתפוצצו והתקלפו וזלגו אל הרצפה. הזעקתי את AIG והם שלחו שני אינסטלטורים ששיכנעו אותי באותות ובמופתים שהנזילה לא נגרמת מצינור שנמצא מאחורי הקיר עם הכתם אלא מצינור שנמצא בכלל שלושה מטר משם, במרפסת הכביסה. תהיתי איך יתכן שהמים לא נוזלים למטה אלא מטיילים הצידה כל הדרך מהמרפסת למטבח אבל שמשון ויובב שלפו מיכשור עתידני ושירטטו איקסים על הקיר והכבירו מיני הסברים על מים שמתפשטים לרוחב וזורמים הצידה, ובסופו של דבר החליפו צינור קטן במרפסת הכביסה, חצי שעה עבודה, ואת הקילופים בקיר המטבח גילחו ושלחו צבעי שיתקן ויצבע.

עברה חצי שנה מאז ביקור הצבעי והנה שוב מבצבץ ומתחיל להתרחב כתם הבועיות המתקלפות, בדיוק באותו מקום בו הופיע בפעם הקודמת. וכאן, חברות, מתחיל הסיפור החשוב, שתדעו במה אתן עתידות לפגוש אם אתם לוקחות ולוקחים את שירותי הביטוח של חברת AIG: התקשרתי וביקשתי שיבואו לתקן מחדש את התיקון אבל AIG הסבירו לי שהאחריות על התיקון היא רק לחצי שנה ולכן הם לא אחראים לתיקון.

שלחתי מכתב בו נתתי להם 24 שעות לשלוח אינסטלטור או שאקח אינסטלטור פרטי ואגיש נגדם תביעה.

כעבור שלושה ימים, כשהאינסטלטור הפרטי שלקחתי מאתר מידרג כבר פתח את הקיר בדיוק במקום בו היתה הנזילה (מה שהיו אמורים לעשות שמשון ויובב) ותוך חמש דקות איתר את הנזילה, AIG מתקשרים. הם קיבלו את המכתב ששלחתי וביקשו לשלוח לביתי את המפקח האזורי, אייל.

המפקח אייל הגיע ואני סיפרתי לו את כל הסיפור על שמשון ויובב שתיקנו תיקון דמיוני והראיתי לו את המקום בו החליפו צינור במרפסת.

המפקח הודיע לי שבכלל לא מדובר בתקלה חוזרת. הבעיה הקודמת היתה צינור במרפסת והבעיה הנוכחית היא צינור במטבח. אבל זה בדיוק מה שאני אמרתי לשמשון ויובב, הסברתי לו, הם תיקנו תקלה שלא היתה קיימת במקום לתקן את מה שהיו צריכים.

המפקח אייל לא התרשם מהסבריי ואמר שמה שהוא רואה אלו שתי תקלות שונות. אמרתי לו שאם ככה ניפגש בבית משפט, אני מתכוונת לתבוע אותם. ואז פניו של אינספקטור אייל שינו פתאום הבעה וצבע והוא התקרב אלי ושאל: את מאיימת עלי? מכיוון שהאינסטלטור ממידרג היה בדירתי באותו זמן לא נבהלתי מהמפקח המתקרב וצועק. אמרתי שמה פתאום מאיימת, אני מציינת עובדה, זכותי להגיש תביעה, ושהרי כתבתי להם במכתב שאם לא יגיעו תוך 24 שעות אתבע אותם. אייל התקרב שוב: 24 שעות? מה זה, את נותנת לי אולטימטום? גם מאיימת וגם נותנת אולטימטום?

אמרתי שאכן כן, נתתי לחברת הביטוח אולטימטום. ואז אייל פתח באחד הנאומים הצרחניים ששמעתי והסביר לי שאני אשה קשה, אשה לא נחמדה, אשה חצופה ואישה שמדברת מגעיל. ביקשתי ממנו שיסתלק מהדירה שלי. הוא יצא בטריקת דלת ובעודו יורד במדרגות שאג: אמא שלך זונה!

פתחתי את הדלת וביקשתי שיחזור על מה שאמר. הוא אמר: לא אמרתי כלום. אמרתי לו ששמעתי, והוא אמר שיש לי בעיות שמיעה. בדיוק באותו רגע נפתחה דלתו של השכן, חצי קומה מתחתיי, והשכן אמר: אתה כן צעקת, גם אני שמעתי שצעקת שאמא שלה זונה. והאינסטלטור בדירה שלי קורא: גם אני שמעתי!

המפקח אייל דילג וברח.

השכן והאינסטלטור עודדו אותי להתקשר לחברת הביטוח להתלונן והבטיחו שיעידו ששמעו את המפקח אייל מקלל אותי וצועק עלי. אז התקשרתי, ובחברת AIG הבטיחו שיטפלו בעניין ויחזרו אלי.

הבוקר הם חזרו אלי. קראו לה לימור, לימור מחברת AIG, והיא הסבירה לי שהמפקח בדק בדירתי ומצא שמדובר בשתי תקלות שונות זו מזו ולכן לא ישלמו לי החזר על התיקון. בסדר, אמרתי לה, אני אגיש תביעה ואביא תמונות והוכחות, אבל מה לגבי המפקח שקילל אותי? לימור אמרה שהמפקח לא קילל אותי. אמרתי שהוא כן קילל אותי ושיש לי עדים, אבל לימור התעקשה: הוא לא קילל אותך. את לא היית שם, אמרתי לה. אני לא צריכה להיות שם, היא ענתה, אני יודעת שהוא לא קילל אותך. איך את יודעת? שאלתי. ולימור ענתה: כי אנחנו לא עובדים עם אנשים שמקללים.

וזהו, גבירותיי ורבותיי, השירות המרנין שזכיתי לקבל מחברת AIG. אז אם בא לכן להיתקל במיזוגניה, אלימות מילולית, התלהמות, יחס מגעיל, מריחת זמן ושאר ממתקים - ללא ספק בחרו ב AIG כחברת הביטוח שלכם.
משהו שלא הצלחתי להבין
 
(רן ג.)
19/07/2020 15:39
מחבר: רן ג.
תאריך: 19.07.2020 15:39
לא מבין משהו בנושא חיתום.

רקע: ביטוח אכ״ע בקרן פנסיה. נניח שבעוד מספר שנים משתנה המצב המשפחתי ואני רוצה להרחיב את הכיסוי הביטוח. תקנון הקרן קובע:

״בהתאם לתוצאות חיתום רפואי שנערך לפי סעיף קטן (א), חברה מנהלת רשאית לדחות בקשה של עמית להצטרף לקרן, לחדש כיסוי ביטוחי בקרן או להרחיב את הכיסוי הביטוחי בקרן, וכן רשאית להחריג מהכיסוי הביטוחי או מהרחבתו, לפי העניין, כל מצב רפואי, לרבות מחלה, תאונה או מום שאירעו או החלו, לפי קביעת הגורם הרפואי, לפני מועד ההצטרפות, החידוש או הרחבת הכיסוי הביטוחי, לפי העניין.״

מה הכללים לחיתום? האם הקרן יכולה לסרב הרחבת כיסוי רק מסיבות מסויימות מוגדרות היטב? האם מותר לה לסרב למי שאין בעיות בריאותיות / אין בעיות חדשות? איך אני יכול להבטיח שכשארצה לשנות כיסוי בעתיד הרחוק, זה אכן יבוצע ולא יסורב?
נפלתי עם מנורה מבטחים
 
(רנה)
01/07/2020 16:36
מחבר: רנה
תאריך: 01.07.2020 16:36
שאלת תם לגמרי בנושאי פנסיה, ביטוח, קיבוץ הפרשות.

אז נפלתי עם מנורה מבטחים כנראה, אבל לפני המשבר דיבר איתי סוכן שכן ריכז לי יתרות ורציתי להעביר את כל ההפרשות פנסיה שלי לקרן אחת.

אני מקבלת מלא טלפונים מהפניקס ועוד כל מיני, הם מאמתים לי פרטים בסיסיים ואז רוצים לדעת מתי הוצאתי תעודת זהות ואני לא מעוניינת למסור כזה דבר בטלפון ולא מדברת איתם והם לא מפסיקים להתקשר.

האם זה משהו שנחשב כשר או שברגע שאני מוסרת את זה יש להם הרשאות מסויימות ?

אבודה.

ומדובר בהרבה כסף עבורי.
הקפאת ביטוח והחייאה מחדש
 
(חן)
01/07/2020 14:37
מחבר: חן
תאריך: 01.07.2020 14:37
היי

האם זה חוקי לקחת על 4 חודשים של הקפאת ביטוח תשלום, לטענת הנציגה *אחרי* המתנה על הקו שבהם שוחחה עם המנהלים,שלא מחובתם לציין את התשלומים אחורה וזו החייאת ביטוח.
וגם לפני שהייתי בהמתנה דרשתי הקלטת שיחה שבהם הסכמתי לדבריהם על כך והיא אכן טענה שתשלח לי הכל ,אך לאחר המתנה ארוכה אי אינה מאשרת לשלוח לי את ההקלטה וגם טוענת שהנציג לא חייב לציין ואני צריכה לדעת זאת לבד.

(כמובן שהכל מוקלט)
ועוד כמה פרטים סותרים.

האם כדאי לגשת לתביעה ? נלקח לי סכום גבוהה
שאלה לגבי ביטוח מחלות קשות
 
(רויטל)
28/06/2020 12:14
מחבר: רויטל
תאריך: 28.06.2020 12:14
לפני כשנה רכשתי ביטוח מחלות קשות, הייתי בתוך תהליך רפואי של ניתוחים ואשפוזים ודיווחתי לחברת הביטוח ממה אני סובלת,למרות זאת ביטחו אותי....
לפני כשבוע התגלה גידול בגופי (2 ס"מ), הוצאתי את התיק הרפואי מבית החולים ואת דוחות הניתוח (3 במספר) ולתדהמתי התגלה פוליפ במעי ואיבחנו כבר בניתוח ה-1 בבדיקת mri ובבדיקת סיטי. לאורך כל האשפוזים כתבו ממצא נוקשה, אך זה פורש כתקין!

האם אני נופלת בין הכסאות ? האם יכולים לטעון שהמחלה קיננה בגופי למרות שכתוב אבחנה שגויה?
אצל מי האחריות?
 
(אוהד)
28/06/2020 10:26
מחבר: אוהד
תאריך: 28.06.2020 10:26
שלום רב!
שאלה בנוגע לביטוח בריאות
אדם מסויים הינו בעל פוליסת ביטוח הכוללת 2 מבוטחים (הוא ואישתו)
קיבל הצעה מחברה אחרת, והצטרף אליה. סוכן החברה הוציא מכתב בקשת ביטול לחברה הקודמת.

החברה הקודמת ביטלו רק את הפוליסה של האדם והשאירו את המבוטחת תחתו (אישתו) לטענתם - הבקשה כללה רק את השם שלו.

אצל מי האחריות?
האם ניתן לדרוש החזר כספי מהחברה הקודמת על החיוב לפוליסה שלא בוטלה?

תודה רבה
שאלה בעניין ביטוח א.כ.ע
 
(לירון)
08/06/2020 14:28
מחבר: לירון
תאריך: 08.06.2020 14:28
צהריים טובים

יש לי שאלה בנושא ביטוח א.כ.ע ואשמח להבין מכם מה הפתרון למצב הבא:

יש לי כיסוי פרטי א.כ.ע שאינו עיסוקי. התברר לי שבקופת הפנסיה שלי (תקציבית) קיים סעיף א.כ.ע. האם במצב הדברים כדאי לי לבטל את הביטוח הפרטי?
תודה
ביטוח בריאות פרטי במגדל
 
(עדי)
26/05/2020 17:49
מחבר: עדי
תאריך: 26.05.2020 17:49
לפני כמה חודשים התגלה לי מחלה אלופציה ארטאה סביר להניח שלא תשמעו עליה הרבה כי זה אנשים בודדים סובלים מזה . זה מחלה קוסמטית שתוקפת את סיב השערה בראש/בגוף זאת אומרת שפתאום אני יכולה למצוא קרחת בראש .

כיום יש תרופה שהיא לא בסבל התרופות שמה Xeljanz .
היא בעקרון מיועדת לדלקת פרקים שיגרונית העלות שלה בחודש 5,000 יש מחקרים שאכן היא עוזרת באופן משמעותי ,
הרבה מומחים ממליצים עליה .

יש לי פגישה עם פרופסור שהכי תותח בתחום שסביר להניח 99 אחוז ימליץ על התרופה הזאת .

השאלה כזאת יש לי ביטוח פרטי בריאות / תרופות שלא בסל במגדל שמעולם לא נתבע .

אני יודעת שהם עושים בעיות ואני רוצה להקדים את המכה מין הסתם שאני יביא להם המלצות לתרופה.

האם צריך להביא מחקרים ? בנוסף עוד דברים ? שיאשרו את התביעה .

* מציינת שהתרופה הזאת לא בסל הבריאות לא מצוינת כתרופה שמתאימה למחלה . כיום בשוק הפתוח יש המון חברות תרופות שעושים מחקרים על תרופות דומות שראו ש-99 אחוז התרופות האלה עוזרות למחלה .